naglowek.jpg
 
Aktualności
Konsultacje społeczne przed remontem ulicy Świerkowej
11-12-2013

Dnia 10 grudnia 2013 roku w godzinach popołudniowych odbyły się konsultacje z mieszkańcami ulicy Świerkowej dotyczące planowanego remontu tej ulicy. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu powiatowego i miejskiego, także projektant drogi oraz prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli.

 

Mieszkańcy zostali zapoznani z projektem remontu drogi.
Starosta Wojciech Rychlik powiedział na wstępie: „Mam zwyczaj spotykać się z mieszkańcami, pokazywać projekty na etapie przygotowania – po to, aby wybrać właściwe rozwiązanie, takie jakiego będą chcieli mieszkańcy. Dzisiejsze spotkanie jest okazją do przedyskutowania wszystkich uwarunkowań”.

 

Następnie został przedstawiony projekt, który zakłada remont ponadkilometrowej ulicy Świerkowej, a co za tym idzie zaprojektowanie jezdni, wjazdów na posesję oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego po stronie zachodniej, łączącego się z pasażem Drzewieckiego, a w efekcie będącego jego przedłużeniem. Spotkało się to z uznaniem, ale i z niezadowoleniem, ponieważ chodnik i ścieżka rowerowa znajdowałyby się tylko po jednej stronie pasa drogowego. Mieszkańcy postulują wybudowanie przynajmniej chodnika także po drugiej stronie ulicy-z tym jednak łączą się problemy.

 

Jeśli mają Państwo jakieś uwagi lub jeżeli taka koncepcja was nie satysfakcjonuje albo czegoś innego oczekujecie, to prosilibyśmy dziś o taką informację – ta koncepcja jest zgodna z porozumieniem, które zawarł Powiat z Miastem Zduńska Wola, i wszystkie elementy, które były przewidziane w porozumieniu, są również przewidziane w tej dokumentacji – z taką prośbą zwrócił się do zebranych kierownik Referatu ds. Dróg w Starostwie Powiatowym Piotr Pacelt.

 

Mieszkańcy przedstawiali swoje uwagi do omawianego projektu, który jest obecnie w fazie uzgodnień.

 

Starosta podkreślił, że jest w stanie się dostosować do postulatów mieszkańców ulicy, ale poszerzenie pasa drogowego ma swoje konsekwencje: jeśli przyjmiemy wariant, że robimy po jednej stronie pas ruchu pieszo-rowerowy i po drugiej stronie chodnik, to może się zdarzyć tak, że będę zmuszony wydać decyzje o usunięcie postawionego płotu znajdującego się w drodze.

 

Na koniec mieszkańcy zostali poproszeni o sprawdzenie na mapie faktycznego stanu swojej posesji, aby wszystko było zgodne z założeniami projektu.

 

W spotkaniu wzięła udział duża grupa zainteresowanych – mieszkańców ulicy Świerkowej.


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg