Antoni Wujda wygrał przedterminowe wybory w Gminie Zduńska Wola już w pierwszej turze. Zdobył 62,97 procent głosów
W niedzielę, 1 marca, mieszkańcy Gminy Zduńska Wola zdecydowali, kto pokieruje samorządem po nagłej śmierci wieloletniego wójta. Przedterminowe wybory zakończyły się wyraźnym zwycięstwem Antoniego Wujdy. Pełniący dotąd obowiązki wójta zdobył 62,97 proc. głosów i tym samym wygrał już w pierwszej turze.
Konieczność przeprowadzenia wyborów była konsekwencją tragicznych wydarzeń z 1 grudnia 2025 roku. Tego dnia zmarł nagle Henryk Staniucha, który funkcję wójta pełnił nieprzerwanie przez ponad 19 lat. Jego odejście było dużym wstrząsem dla lokalnej społeczności.
O urząd ubiegało się trzech kandydatów. Antoni Wujda startował z komitetu „Gmina z Przyszłością”. Rafał Szewczyk reprezentował komitet „Gmina na Tak”, a Marcin Łabędzki kandydował jako trzeci z pretendentów.
Z oficjalnych danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą wynika, że Antoni Wujda otrzymał 2420 głosów, co przełożyło się na 62,97 proc. poparcia. Rafał Szewczyk zdobył 899 głosów, czyli 23,39 proc. Marcin Łabędzki uzyskał 524 głosy – 13,64 proc.
Tak wysoki wynik sprawił, że nie będzie potrzebna druga tura. Mieszkańcy jednoznacznie wskazali swojego kandydata już przy pierwszym głosowaniu.
Frekwencja w przedterminowych wyborach wyniosła 39,61 proc. Do urn poszło 3867 osób spośród 9762 uprawnionych do głosowania.



































