naglowek.jpg
 
Aktualności
Rolnicy z powiatu zduńskowolskiego podziękowali za plony

Tegoroczne Powiatowo- Gminne Dożynki odbyły się 16 września na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zapolicach. Uroczysta Msza Dożynkowa w podziękowaniu za tegoroczne plony odbyła się w kościele parafialnym pw. Św. Urszuli i Jedenastu Tysięcy dziewic w Strońsku celebrowanej przez ks. Kan. Włodzimierza Konopczyńskiego.

Udział we mszy św. wzięły także delegacje sołeckie z wieńcami dożynkowymi.

Po nabożeństwie rozdano chleb, pokrojony przez Starostę Zduńskowolskiego Wojciecha Rychlika, Wójta Gminy Zapolice Jan Zaborowskiego i Starostów Dożynek panią Aleksandrę Ornafel i pana Wiesława Rumpla.

Po mszy barwny korowód z wieńcami prowadzony przez orkiestrę z Buczku przeszedł na teren Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zapolicach, gdzie odbyła się część obrzędowa imprezy, podczas której m.in odbyła się prezentacja dożynkowych wieńców. Na scenie zaprezentował się m.in. Zespół Wokalny Wrzos z Szadku, Kapela Podwórkowa Szadkowiacy i artyści z Szadkowic Ogrodzimia i Wilamowa.

Podczas imprezy Koła Gospodyń Wiejskich prezentowały swoje wyroby.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg