Rolnicy z powiatu zduńskowolskiego podziękowali za plony

Tegoroczne Powiatowo- Gminne Dożynki odbyły się 16 września na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zapolicach. Uroczysta Msza Dożynkowa w podziękowaniu za tegoroczne plony odbyła się w kościele parafialnym pw. Św. Urszuli i Jedenastu Tysięcy dziewic w Strońsku celebrowanej przez ks. Kan. Włodzimierza Konopczyńskiego.

Udział we mszy św. wzięły także delegacje sołeckie z wieńcami dożynkowymi.

Po nabożeństwie rozdano chleb, pokrojony przez Starostę Zduńskowolskiego Wojciecha Rychlika, Wójta Gminy Zapolice Jan Zaborowskiego i Starostów Dożynek panią Aleksandrę Ornafel i pana Wiesława Rumpla.

Po mszy barwny korowód z wieńcami prowadzony przez orkiestrę z Buczku przeszedł na teren Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zapolicach, gdzie odbyła się część obrzędowa imprezy, podczas której m.in odbyła się prezentacja dożynkowych wieńców. Na scenie zaprezentował się m.in. Zespół Wokalny Wrzos z Szadku, Kapela Podwórkowa Szadkowiacy i artyści z Szadkowic Ogrodzimia i Wilamowa.

Podczas imprezy Koła Gospodyń Wiejskich prezentowały swoje wyroby.

Bez tytułu.png
polair.jpg