naglowek.jpg
 
Aktualności
XIII Regionalna Wystawa Rolno-Przemysłowa w pełnym słońcu
21-08-2012

Dla organizatorów imprez plenerowych ważna jest przede wszystkim ładna pogoda, więc trzynastka okazała się wyjątkowo szczęśliwa – „dnia oko pięknego” przyświecało uczestnikom XIII Regionalnej Wystawy Rolno-Przemysłowej w Zduńskiej Woli: wystawcom oraz zwiedzającym, których prawdziwe tłumy pojawiły się na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Dolnej.

Tegoroczna edycja Wystawy była realizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, co pozwoliło na skok jakościowy zarówno w wymiarze promocji imprezy, jak i poprawy infrastruktury. Obecny na inauguracji marszałek Witold Stępień gratulował samorządowi powiatowemu udanego projektu, który zyskał wsparcie Urzędu Marszałkowskiego.

Liczba wystawców przekroczyła w tym roku 130, asortyment prezentowanych produktów był bardzo zróżnicowany: można było obejrzeć gołębie-championy, rasy królików i drobiu, odmiany winorośli, zbóż i ziemniaków, nie zabrakło stoisk z roślinami ozdobnymi; w branży przemysłowej dominowało budownictwo i przetwórstwo, natomiast usługi to cały wachlarz propozycji: oferty różnych instytucji – banków, szkół, urzędów – produkty regionalne, mała gastronomia, przejażdżki konne… W konkursie na najładniejsze stoisko Statuetkę Starosty Zduńskowolskiego otrzymała Centrala Nasienna Sp. z o.o. z Sieradza (rolnictwo), DOM-SKŁAD Roman Królewiak s.j. z Szadku (przemysł) i Koło Gospodyń Wiejskich z Szadku (usługi).

Już w godzinach popołudniowych na plenerowej scenie odbywały się występy podopiecznych Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji oraz uczestników popularnego programu „Bitwa na głosy”, a tuż przed 17. w gorącej atmosferze oczekiwania na występ „Tercetu Egzotycznego” niełatwo było znaleźć dobre miejsce. Zespół ten, cieszący się sławą legendy polskiej muzyki pop, istotnie od pierwszych taktów wytworzył klimat niezwykłego wydarzenia – melodyjne przeboje i latynoskie rytmy rozbawiły zduńskowolską publiczność. Po koncercie Izabela Skrybant-Dziewątkowska podpisała wiele płyt i zdjęć, które można było nabyć składając datek na rzecz jednego ze szpitali onkologicznych.

W trakcie Wystawy na stoisku I Liceum Ogólnokształcącego prowadzona była zbiórka na leczenie chorego na białaczkę Mateusza, jak co roku ustawiono ambulans banku krwi, a na stoisku Starostwa Powiatowego promowano akcję „Wspólnie przeciw białaczce” oraz oświadczenia woli.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg