naglowek.jpg
 
Aktualności
Wiatr i deszcz na Pikniku Modelarskim
04-06-2012
Galerie:
grafika
Ilość fotografii: 52

 

Na sobotę 2 czerwca zaplanowano w Wojsławicach VI Ogólnopolski Zlot Pilotów RC FPV połączony z Piknikiem Modelarskim z okazji Dnia Dziecka. Mimo niekorzystnej prognozy pogody piloci nie zrezygnowali z przyjazdu do Wojsławic, więc organizatorzy imprezy z samego rana rozpoczęli przygotowania: ustawiono scenę, pojawiło się wesołe miasteczko, piloci wyeksponowali modele samolotów i wielowirnikowców – niektóre z nich wzbiły się w powietrze, lecz z powodu silnego wiatru, zrezygnowano z większości lotów pokazowych.


Wiatr uniemożliwił również rozstawienie namiotów, w których miały się odbywać warsztaty modelarskie. Spośród wokalistów wystąpiły jedynie dziewczęta z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zapolicach; dla maluchów z Centrum Rytmiki Ruchu i Rozwoju Dziecka RYTM było zbyt zimno – jedna Martynka wdrapała się na scenę, bo po to przyjechała. Odwołano także występy podopiecznych Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury „Na Pieterku”, nie odbyły się pokazy walki, w których miała się zaprezentować młodzież z Zespołu Szkół RCKU – natomiast uczniowie z klasy gastronomicznej uruchomili kuchnie polową i serwowali gorące posiłki – nie było konkursów policyjnych i strażackich i wielu innych atrakcji. Deszcz zgasił nadzieję na wesołą zabawę.


Uczestnicy zlotu nie mogli wprawdzie zaprezentować publiczności kunsztu pilotażu z podglądem na żywo – organizatorzy przygotowali ekran, na którym widoczny byłby obraz z kamer umieszczonych na zdalnie sterowanych modelach – mieli jednak okazję do wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą na temat nowinek technicznych. Sport modelarski sprzyja rozwijaniu zainteresowań technicznych, dlatego Starostwo Powiatowe, chcąc popularyzować modelarstwo wśród młodzieży, już po raz drugi – wspólnie z Polskim Forum Pilotów FPV – zorganizowało w Wojsławicach ogólnopolskie spotkanie modelarzy. W tym roku imprezie patronował Marszałek Województwa Łódzkiego.


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg