Wiatr i deszcz na Pikniku Modelarskim
04-06-2012
Galerie:
Ilość fotografii: 52

Na sobotę 2 czerwca zaplanowano w Wojsławicach VI Ogólnopolski Zlot Pilotów RC FPV połączony z Piknikiem Modelarskim z okazji Dnia Dziecka. Mimo niekorzystnej prognozy pogody piloci nie zrezygnowali z przyjazdu do Wojsławic, więc organizatorzy imprezy z samego rana rozpoczęli przygotowania: ustawiono scenę, pojawiło się wesołe miasteczko, piloci wyeksponowali modele samolotów i wielowirnikowców – niektóre z nich wzbiły się w powietrze, lecz z powodu silnego wiatru, zrezygnowano z większości lotów pokazowych.

Wiatr uniemożliwił również rozstawienie namiotów, w których miały się odbywać warsztaty modelarskie. Spośród wokalistów wystąpiły jedynie dziewczęta z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zapolicach; dla maluchów z Centrum Rytmiki Ruchu i Rozwoju Dziecka RYTM było zbyt zimno – jedna Martynka wdrapała się na scenę, bo po to przyjechała. Odwołano także występy podopiecznych Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury „Na Pieterku”, nie odbyły się pokazy walki, w których miała się zaprezentować młodzież z Zespołu Szkół RCKU – natomiast uczniowie z klasy gastronomicznej uruchomili kuchnie polową i serwowali gorące posiłki – nie było konkursów policyjnych i strażackich i wielu innych atrakcji. Deszcz zgasił nadzieję na wesołą zabawę.

Uczestnicy zlotu nie mogli wprawdzie zaprezentować publiczności kunsztu pilotażu z podglądem na żywo – organizatorzy przygotowali ekran, na którym widoczny byłby obraz z kamer umieszczonych na zdalnie sterowanych modelach – mieli jednak okazję do wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą na temat nowinek technicznych. Sport modelarski sprzyja rozwijaniu zainteresowań technicznych, dlatego Starostwo Powiatowe, chcąc popularyzować modelarstwo wśród młodzieży, już po raz drugi – wspólnie z Polskim Forum Pilotów FPV – zorganizowało w Wojsławicach ogólnopolskie spotkanie modelarzy. W tym roku imprezie patronował Marszałek Województwa Łódzkiego.

Bez tytułu.png
polair.jpg