naglowek.jpg
 
Aktualności
Weekend z folklorem i wyścigiem. Zapraszamy!
03-07-2015

Już dziś zaczynamy weekend imprez o randze międzynarodowej. O 16.30, rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Folklor Świata. Jutro - lotny finisz do V etapu 26. Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków.

 

Zapraszamy na barwny korowód, który dziś o 16.30 przejdzie ulicami: pasaż Rajczaka - Łaska - Kościelna - Złotnickiego - Piwna - PMOS. W tegorocznej edycji, organizowanego po raz 6. przez Powiatwe Centrum Kultury, Sportu i Rekreakcji w Zduńskiej Woli, Międzynarodowego Festiwalu Folklor Świata wezmą udział zespoły z Chorwacji, Węgier, Czech, Ukrainy i Polski.

Wród wielu atrakcji (szczegóły poniżej) - przesłuchania konkursowe, występy zespołów artystycznych z PCKSiR, „Biesiada zduńskowolska”, koncert galowy Festiwalu, koncert zespołu Ciupaga oraz  stoiska i warsztaty rękodzieła artystycznego, wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne.

 

Lotny finisz do V etapu 26. Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków będzie można zobaczyć stając na trasie przejazdu przy ulicy Łaskiej. Zapraszamy 4 lipca na godzinę 11.40 przed budynek Zespołu Szkół Elektronicznych (dojazd od ul. Szkolnej).  

Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków jest jedną z ważniejszych dla polskiego kolarstwa wieloetapową  imprezą w Polsce, w której startują wysokiej klasy zawodnicy.

Trasa wyścigu przez powiat zduńskowolski przebiegać będzie przez: Rembieszów, Pstrokonie, Zapolice, Poręby, ul. Widawską, ul. Złotą, ul. Kościelną, ul. Łaską, ul. Karsznicką w kierunku Marzenina.

Zachęcamy do kibicowania zawodnikom!

Wszystkich zmotoryzowanych przepraszamy za przejściowe utrudnienia w ruchu związane z zamknięciem dróg na trasie przejazdu wyścigu.


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg