naglowek.jpg
 
Aktualności
Absolutorium dla Zarządu Powiatu
01-06-2015

Podczas VII sesji V kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego, radni większością głosów udzielili Zarządowi Powiatu Zduńskowolskeigo absolutorium. Głosy „za” oddało 12 radnych, od głosu wstrzymali się radni z klubu PiS.

 

W wystąpieniu, w którym Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski mówił na temat realizacji  ubiegłorocznego budżetu, wskazał, że udało się go zrealizować  zgodnie z planami i założeniami, realizując wszystkie 19 inwestycji, które były nakreślone przez Radę Powiatu.

Wśród nich są, m.in.,  zakończone prace związane z termomodernizacją szkół powiatowych, przygotowanie obiektu Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Łaskiej, nowa siedziba PCPR, zakup samochodów dla jednostek pomocy społecznej, przebudowa ul. Sieradzkiej z pl. Wolności, przebudowa ul. Świerkowej, przebudowa dróg gminnych - Janiszewice - Ochraniew - Wymysłów, Górna Wola w Szadku, remont chodników w Zapolicach czy termomodernizacja w Zespole Szkół w Karsznicach.

Budżet zamknął się wydatkami na kwotę około 73 mln złotych. W stosunku do pierwotnie planowanego w trakcie roku wzrósł o prawie 5 mln zł, dzięki środkom pozyskiwanym na zadania inwestycyjne.

 

Ponadto radni podjęli uchwałę w sprawie wyposażenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Zduńskiej Woli, wyrazili zgodę  na zawarcie aneksu do porozumienia między Gminą Miasto Sieradz, Powiatem Zduńskowolskim, Gminą Miasto Zduńska Wola, Gminą Zduńska Wola, Gminą Zapolice, dotyczącego przygotowania do realizacji projektu pn. „Aktywna Dolina rzeki Warty” oraz w sprawie zmian w Uchwale w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Zduńskowolskiego na lata 2015-2025.

Wszystkie uchwały zostały podjęte jednogłośnie.

 

Radni przyjęli także informację przewodniczącego Rady Powiatu oraz starosty zduńskowolskiego z działań prowadzonych w okresie międzysesyjnym oraz sprawozdanie z działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Zduńskiej Woli.

 

VII sesja Rady Powiatu Zduńskowolskiego była też okazją do uhonorowania laureatów konkursu "LADY D, czyli Kobieta Niezwykła” im. Krystyny Bochenek, gdzie laureatkami pierwszych miejsc zostały mieszkanki powiatu zduńskowolskiego - panie  Joanna Jarosławska i Marta Langner oraz Plebiscytu na Najpopularniejszego Samorządowca, organizowanego przez Dziennik Łódzki, w którym pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli  pani Jolanta Zięba-Gzik i pan Jan Fogel.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg