naglowek.jpg
 
Aktualności
Powiatowe Dni ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zapraszamy!
07-08-2015

Zapraszamy do udziału w VI Powiatowych Dniach ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Tegoroczne Dni Powiatu obejmować będą uroczystości religijno-patriotyczne, imprezy sportowe i kulturalne, a także akcje społeczne.

 

W programie znajdą się uroczyste msze św. w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz w bazylice mniejszej, złożenie kwiatów przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, a wśród imprez sportowych: Powiatowy Turniej Ulicznej Piłki Koszykowej i podsumowanie Powiatowego Turnieju Szóstek o Puchar Starosty Zduńskowolskiego.

W części artystycznej w koncercie Trzech Tenorów wystąpią artyści Operetki Poznańskiej oraz gwiazda wieczoru - Zespół Leszcze z Katarzyną Pakosińską.

 

Po raz kolejny imprezie towarzyszyć będzie Dzień Dawcy, w ramach którego możliwa będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego, pobieranie krwi i rozdawanie oświadczeń woli, dotyczących przekazania po śmierci organów do przeszczepu.

 

Jednym z punktów programu tegorocznych Dni Powiatu będą działania prowadzone wspólnie ze Zduńskowolskim Szpitalem Powiatowym Sp. z o.o., związane z profilaktyką prozdrowotną. Przychodząc na teren imprezy (PMOS, ul Dolna 41) będzie można, między innymi,  bezpłatnie:

- wykonać badania profilaktyczne w kierunku wczesnej diagnostyki nadciśnienia i cukrzycy (pomiar ciśnienia, badania poziomu glukozy we krwi) oraz skorzystać z konsultacji lekarskiej w przypadku ujawnienia nieprawidłowości

- uczestniczyć w pogadance na temat zdrowego trybu życia, stosowania diety w cukrzycy i chorobach układu krążenia

- skorzystać z porad położnej środowiskowo-rodzinnej w zakresie ciąży, porodu i pielęgnacji noworodka oraz porad fizjoterapeuty w zakresie aktywności fizycznej i zachowania sprawności ruchowej

- skorzystać z zaproszenia dla kobiet na badanie cytologiczne z numerem kontaktowym położnej środowiskowo-rodzinnej (po uzgodnieniu telefonicznym każda kobieta będzie mogła zgłosić się do Poradni Ginekologiczno-Położniczej przy ul. Królewskiej 29 na pobranie materiału cytologicznego).

Zachęcamy do udziału !

Godzinowy plan wydarzeń znajduje się na załączonym plakacie.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg