naglowek.jpg
 
Aktualności
Puchar dla uczniów klasy policyjnej z Wojsławic
09-06-2015

VII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych zakończony zdobyciem pucharu Komendanta Szkoły Policji w Pile dla uczniów Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach. Kadeci z klasy III a i III b Liceum Ogólnokształcącego o charakterze policyjnym: Ewa Kulak, Artur Dobiecki, Kamil Dobiecki, Dawid Matusiak, Michał Szymczak zajęli II miejsce w tym prestiżowym Turnieju.

 

W poszczególnych konkurencjach były to: II miejsce w teście wiedzy oraz IV w teście sprawności fizycznej i teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Kierownikiem reprezentacji był mgr Jarosław Bomba, nauczyciel wychowania fizycznego.

 

Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych organizowany jest przez Szkołę Policji w Pile oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. KEN w Pile. W Turnieju mogą brać udział szkoły ponadgimnazjalne, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym i które na dzień zgłoszenia zakończyły przynajmniej jeden cykl kształcenia klas o tym profilu (maturzyści). W ramach Turnieju rozgrywane są następujące konkurencje:

• Sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji: historia i współczesność policji, zasady policyjnej służby, obowiązki, uprawnienia, etyka zawodowa, a także znajomość broni palnej, środków przymusu bezpośredniego, zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i profilaktycznych aspektów pracy w Policji.

• Test sprawności fizycznej (tor przeszkód taki jak dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji).

• Test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przeprowadzany jest w formie zadania praktycznego, polegającego na zastosowaniu umiejętności ratowania życia człowieka w sytuacjach symulowanych.

• Test umiejętności strzeleckich przeprowadzany jest też w formie zadania praktycznego, które polega na oddaniu 8 strzałów z karabinka pneumatycznego do tarczy TS – 8/88 z odległości 10 m z pozycji stojącej.

 

Konkurencja w tym roku była tak duża, że konieczne stało się przeprowadzenie eliminacji do Turnieju. Nasza reprezentacja eliminacje zakończyła na I miejscu w kraju, a więc II miejsce w finale Turnieju potwierdziło tylko, że poziom wyszkolenia w liceum jest wszechstronny, profesjonalny i na wysokim poziomie. Wytężona praca, pasja, zaangażowanie wielu osób, zarówno nauczycieli, jak i uczniów, spowodowało, że Wojsławice w kręgu „szkół policyjnych” to marka, jakość, prestiż.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg