naglowek.jpg
 
Aktualności
Wizyta przedstawicieli powiatu kołomyjskiego
20-05-2015

Zakończyła się wizyta przedstawicieli Rejonu Kołomyjskiego - partnerskiego dla powiatu zduńskowolskiego – powiatu na Ukrainie.

Wizyta poświęcona była edukacji. Dyrektorzy ukraińskich szkół oraz władze odpowiedzialne za oświatę zapoznali się z polskim systemem szkolnictwa – od przedszkoli po licea.

 

W programie dwudniowej wizyty znalazły się wizyty w Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej, Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach, Zespole Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach, I Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Elektronicznych oraz Szkole Podstawowej Nr 6. Dyrektorzy kołomyjskich szkół, oprowadzani przez dyrektorów poszczególnych placówek, poznali bazę dydaktyczną, uczestniczyli w lekcjach, rozmawiali ze zduńskowolskimi uczniami.

- Chcieliśmy pokazać delegacji z kraju, który jest w przededniu reformy,  placówki oświatowe i kulturalne z terenu powiatu. Czasu nie było zbyt wiele, ale goście wyjechali bardzo zadowoleni z pobytu i zapewniali nas, że  wizyta była  dla nich bardzo pouczająca. Wykorzystają nasze doświadczania w  reformowaniu swojego kraju - podsumowuje Krystyna Niewiadomska, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli. 

 

Goście z Ukrainy wysłuchali również koncertu "Wiosno, ach to ty...", zorganizowanego w PCKSiR oraz zwiedzili Muzeum Domu Urodzin św. Maksymiliana Kolbe i Muzeum Historii Miasta. Odwiedzili też Bazylikę Mniejszą p.w. Najświętszej Marii Panny i złożyli wizytę w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg