naglowek.jpg
 
Aktualności
Młodzież i Pierwsza Pomoc - kolejna edycja
18-02-2015

Po raz VII ruszył program  „Młodzież i Pierwsza Pomoc” realizowany przy współpracy trzech jednostek: Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu, który przekazał pieniądze na fantomy oraz inny niezbędny sprzęt do ćwiczeń.

W ciągu sześciu edycji zostało przeszkolone około 6 tysięcy uczniów przedostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zduńskowolskiego.

W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 700 uczniów, z aż 23 klas. Najważniejsze, w tym programie jest to by nauczyć młodzież odwagi:

- Najważniejsze by nauczyć ich, aby nie bali się podejść do osoby poszkodowanej, udzielić jej pierwszej pomocy oraz wezwać pomoc. Uczymy ich gdzie mają zadzwonić, jak reanimować, co robić przy zadławieniach lub kiedy osoba traci przytomność, jak postępować w przypadku poparzeń itd. - podkreśla strażak Maciej Wojnar.

- Ta wiedza, która jest tutaj przedmiotem tego szkolenia jest niezmiernie ważna. Te minuty, sekundy, będą decydować o tym, czy wasz przyjaciel, wasza koleżanka, krewny, bliski, czy też obca osoba przeżyje – powiedział do uczestników programu starosta Wojciech Rychlik.

Na inauguracji tej akcji obecni byli również jej pomysłodawcy: Joanna Jarosławska  i Leszek Błaszczyk. 

Warto wspomnieć o tym, że umiejętność udzielania pierwszej pomocy może również uchronić tych młodych ludzi przed odpowiedzialnością karną, którą przewiduje prawo polskie, za nie podjęcie akcji ratowniczej w przypadku, gdy w ich obecności ktoś takiej pomocy będzie potrzebował.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg