naglowek.jpg
 
Aktualności
X ZJAZD DZIECI I MŁODZIEŻY PO PRZESZCZEPIE SERCA

W Zduńskiej Woli, już po raz dziesiąty, odbył się Zjazd Dzieci i Młodzieży po Przeszczepie Serca. Tradycyjnie trwał on trzy dni, które wypełnione były zabawą i ogromną ilością atrakcji dla przybyłych. Głównym celem zjazdu jest popularyzacja idei przeszczepów oraz oświadczeń woli, dzięki którym można uratować życie osobom czekającym na leczenie.


Tegoroczny X Jubileuszowy Zjazd rozpoczął się w piątek 11 kwietnia zajęciami integracyjnymi, spotkaniem z Mistrzem Olimpijski – Zbigniewem Bródką oraz dyskoteką z karaoke, podczas której odbywały się liczne konkursy.

Drugiego dnia grupa odwiedzili 32 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku, gdzie można było zobaczyć z bliska odrzutowce F-16, przyjrzeć się codziennej pracy pilotów, a także skorzystać z obiektów sportowych bazy. Wieczorem natomiast odbyła się gala, którą swoimi występami uświetnili iluzjonista Maciej Pol oraz wokalistka Magda Wasylik, znana m.in. z programów The Voice of Poland oraz Must Be The Music.


Trzeci dzień rozpoczął się od mszy świętej w kościele św. Antoniego w Zduńskiej Woli. Następnie odbyła się „Chwila Historii” – spotkanie z Jerzym Grzanką oraz koncert zespołu Proavitus – złożonego z uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Zduńskiej Woli. Ostatnim punktem programu było spotkanie z łódzkim oddziałem Stowarzyszenia Kombatantów Sił Pokojowych ONZ.


Nad X Zjazdem Dzieci i Młodzieży po Przeszczepie Serca patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Zduńskowolski, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli oraz Stowarzyszenie Transplantacji Serca (koła w Zabrzu i Krakowie).


Jubileusz dziesięciolecia zjazdów to także dobra okazja aby przybliżyć ich historię. Pierwsze spotkanie dzieci i młodzieży po przeszczepie serca odbyło się w 2004 roku w hotelu „Biesiada” w Zduńskiej Woli. Pomysłodawcą pierwszego zjazdu był ówczesny pracownik „Biesiady” – Adam Strzebiecki. Idea, z roku na rok, zyskiwała popularność angażując w organizację zjazdów coraz więcej osób. Wśród nich są obecnie: Agnieszka i Jakub Klemżyńscy – właściciele hotelu „Biesiada”, Leszek Błaszczyk z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, Joanna Jarosławska – dyrektor Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, Katarzyna i Tomasz Drożdż.


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg