naglowek.jpg
 
Aktualności
„Milczenie o zbrodni jest zbrodnią”
Galerie:
grafika
Ilość fotografii: 21

Pod takim hasłem przebiegały obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, zorganizowane w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli. Uczniowie tej szkoły przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli tragiczne fakty z wiosny 1940 roku, gdy na mocy decyzji najwyższych władz ZSRR, dokonano eksterminacji blisko 22 tysięcy polskich obywateli, w tym ponad 10 tysięcy oficerów wojska i policji – jeńców wojennych; mówiono także o zakłamywaniu prawdy o Katyniu w okresie PRL i niezakończonej jeszcze walce o jej pełne ukazanie – treści te ilustrowano slajdami wyświetlanymi na dużym ekranie; pieśni wykonywane przez dziewczęcy zespół wokalny współgrały z nastrojem powagi i zadumy.


Druga część uroczystości odbyła się na cmentarzu komunalnym. Pod pomnikiem Ofiar Sybiru i zbrodni sowieckiej delegacje Rodziny Katyńskiej, kombatantów, władz samorządowych i szkół złożyli wiązanki kwiatów; w intencji Pomordowanych zmówiono dziesiątek różańca.


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg