naglowek.jpg
 
Aktualności
"Jesteś potrzebny. Bądź wolny od uzależnień."

„Jesteś potrzebny. Bądź wolny od uzależnień. Staraj się pomagać innym!” – to sztandarowe hasło programu Profilaktyka a Ty stało się również dewizą wszystkich spotkań edukacyjno – profilaktycznych przeprowadzonych przez uczestników grupy PaT z Wojsławic wraz z opiekunami.

Inicjatywa ta na każdym spotkaniu zgromadziła setki młodych ludzi, którzy ze skupieniem słuchali tego, jak pięknie można żyć bez papierosów, alkoholu czy narkotyków. Łącznie prawie tysiąc gimnazjalistów uczestniczyło w programie.


15 stycznia 2014 roku odbył się pierwszy wyjazd wojsławickiej grupy PaT do Gimnazjum w Poddębicach. Hala sportowa przy tej szkole wypełniona była ponad 300 gimnazjalistami zgromadzonymi z pobliskich szkół powiatowych.

7 lutego odbył się wyjazd do Pabianic. Spotkanie zorganizowane zostało w dwóch częściach. W pierwszej z nich uczestnicy grupy PaT prezentowali spektakl młodzieży ze szkół powiatowych, w drugiej – młodzieży ze szkół gimnazjalnych w Pabianicach.


Uwieńczeniem spotkań edukacyjno – profilaktycznych był występ wojsławickich PaTowiczów przy ulicy Dolnej w Zduńskiej Woli dnia 12 lutego 2013 roku, gdzie zgromadziła się młodzież ze szkół gimnazjalnych z Szadku, Zapolic, Czech, Janiszewic i Prusinowic oraz 13 lutego 2014 roku w filii Domu Kultury w Karsznicach, gdzie odbiorcami była młodzież z gimnazjów miejskich.

Młodzi aktorzy grupy PaT z Wojsławic przedstawili spektakl pod tytułem „Bez odwrotu” w reżyserii pani Alicji Szturmy. Autorką scenariusza jest uczennica klasy o charakterze policyjnym z ZSRCKU w Wojsławicach, Dorota Pietrzak.


Treść spektaklu zawiera tematykę związaną z różnymi formami uzależnień, ale również problemem przemocy fizycznej i psychicznej. Główna bohaterka, Kasia, po tragicznej śmierci swojej mamy, znalazła się w sytuacji, gdzie według niej, jedynym ratunkiem była ucieczka w świat narkotyków. Dziewczyna wychowywana przez ojca, alkoholika, była przez niego bita i poniżana. Prowokowana przez złe moce sięgnęła po narkotyki. Jej jedynym ratunkiem okazał się Antek, zakochany w niej chłopak. Przekonał ją, że na świecie jest bardzo dużo osób, u których można znaleźć wsparcie, a narkotyki i alkohol nie są formą na poradzenie sobie z problemami.

Spotkania te dodatkowo wzbogacone zostały o pokaz samoobrony w wykonaniu uczniów klas o charakterze policyjnym, ale również rozmowy pedagoga ZSRCKU z młodzieżą na temat uzależnień.


Społeczność grupy Pat z Wojsławic uczy. Uczy poprzez zabawę, śmiech i wzajemny szacunek. Uczy wartości, na fundamentach których młodzi ludzie będą budować swe dorosłe życie.


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg