naglowek.jpg
 
Aktualności
Wręczono medale ZASŁUŻONY DLA POWIATU ZDUŃSKOWOLSKIEGO
12-11-2013

 

Na uroczystej sesji Rady Powiatu Zduńskowolskiego w dniu 8 listopada pięć osób otrzymało medal „Zasłużony dla Powiatu Zduńskowolskiego”.

Pani Małgorzata Marczak, odbierając medal dla nieżyjącej już Wandy Kochelskiej – znanej z działalności w ruchu abstynenckim – powiedziała o swej matce, że pomagając innym pomagała sobie i że bardzo sobie ceniła współpracę z samorządem.

Grzegorz Sapiejka mówił o potrzebie poświęcania się dla innych: „Jako niepijący alkoholik czynię to, co kiedyś uczyniono dla mnie”.


Jan Brzozowski wspominał swe zaangażowanie w antykomunistyczną działalność Ruchu Oporu bez Wojny i Dywersji "Wolność i Niezawisłość” oraz wojskowej organizacji „Katyń” w pierwszych latach PRL, także represje i pobyt w więzieniach w latach 50. i w stanie wojennym, gdy był internowany jako aktywista legalnego związku zawodowego „Solidarność”.


Jan Bizoń, współorganizator i od 40 lat dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej, podkreślił, że szkoła odnosi sukcesy dzięki temu, że dobrze odpowiada na zapotrzebowanie naszego środowiska.


Eugeniusz Kaleta – zasłużony działacz sportowy, zawodnik i trener, współzałożyciel znakomitego klubu strzeleckiego „Sokół” – nie mógł przybyć na uroczystość z powodu choroby. Medal zostanie wręczony przy innej okazji.


Po zakończeniu sesji Rady na scenie PCKSiR wystąpił kwartet smyczkowy z Państwowej Szkoły Muzycznej, a następnie młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego, która przedstawiła program słowno-muzyczny pt. „Co z naszą wolnością” – był to wstęp do obchodów Narodowego Święta Niepodległości.


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg