naglowek.jpg
 
Aktualności
Przygotowania do rozbudowy Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego
06-11-2013

 

Na konferencji prasowej w dniu 5 listopada prezes spółki Barbara Kałużewska oraz starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik poinformowali o rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie opracowania – obejmującego program funkcjonalno-użytkowy zduńskowolskiej lecznicy, studium wykonalności i decyzję środowiskową – które ma być podstawą do aplikowania o środki zewnętrzne potrzebne na rozbudowę i modernizację szpitala. Planuje się wybudowanie nowego skrzydła, w którym znalazłby się blok operacyjny służący dwóm oddziałom: chirurgicznemu i ginekologiczno-położniczemu. Mówiono także o przekształceniu izby przyjęć w taki sposób, by pacjenci mogli w jednym miejscu zapisywać się na leczenie szpitalne i na wizyty do specjalistów. Łódzka firma projektowa Witolda Mechowskiego, która zaoferowała najkorzystniejszą cenę 110 tys. zł, zobowiązała się wykonać opracowanie do połowy marca 2014 r.

Modernizacja jest koniecznością wynikającą z normatywów unijnych – szpitale muszą je spełnić do końca 2016 roku. Środki na wykonanie dokumentacji pochodzą z budżetu samorządu, powiat wspiera spółkę, w której ma 100% udziałów, w dążeniu do osiągnięcia wymaganych standardów.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg