naglowek.jpg
 
Aktualności
90-lecie Orionistów
23-09-2013
Galerie:
grafika
Ilość fotografii: 24

21–22 września w Zduńskiej Woli odbyły się centralne obchody jubileuszu 90-lecia zaszczepienia Małego Dzieła Boskiej Opatrzności w Polsce. Wysłannik św. Alojzego Orione, ks. Aleksander Chwiłowicz, zatrzymał się początkowo w budynku należącym do parafii Wniebowzięcia NMP, a następnie zakupił budynek karczmy na tzw. Frajszycy, który stał się zaczątkiem Domu Misyjnego – stąd obchody jubileuszu zaczęły się Mszą św. w bazylice i przejściem w uroczystym pochodzie do kościoła św. Antoniego, gdzie uczestników święta ugoszczono oriońską kawą.

 

Orkiestra z Sędziejowic, która prowadziła pochód, dała koncert na placu kościelnym, a w kościele wystąpili uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 im. A. Orione oraz Orkiestra Smyczkowa EUFONIKO pod batutą Rafała Nicze z Państwowej Szkoły Muzycznej – młodzi muzycy wykonali „Trzy utwory w dawnym stylu” Henryka Mikołaja Góreckiego i „Suitę św. Pawła” Gustava Holsta.

Jubileuszowym prezentem od samorządów było wykonanie nowego chodnika na odcinku od ul. Spacerowej do ul. św. A. Orione w ramach projektu prowadzonego przez powiat zduńskowolski z udziałem środków z budżetu miasta.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg