naglowek.jpg
 
Aktualności
Ponadmilionowa dotacja przypieczętowana
05-09-2013

31 lipca starosta Wojciech Rychlik oraz wicestarosta Witold Oleszczyk podpisali umowę z ministrem rozwoju regionalnego na realizację projektu pn. „Wyznaczenie miejskiego obszaru funkcjonalnego o charakterze transportowo-przemysłowym na terenie powiatu zduńskowolskiego i powiatu łaskiego wokół węzła drogi ekspresowej S8 Zduńska Wola Karsznice oraz magistrali kolejowej Śląsk-Porty”. Liderem Projektu jest Powiat Zduńskowolski, natomiast Partnerami są: Powiat Łaski, Miasto Zduńska Wola, Gmina Zduńska Wola i Gmina Sędziejowice.

Pozyskanie blisko 1.350 mln zł dotacji dla partnerskiego projektu to z jednej strony ukoronowanie wielomiesięcznych starań o stworzenie porozumienia na rzecz budowy „karsznickiego łącznika”, a z drugiej – jesteśmy na początku długiego procesu, ale przystępujemy już do konkretnych prac. W terminie od 1 IX 2013 r. do 31 XII 2014 r. ma powstać: po pierwsze plan rozwoju i koncepcja zagospodarowania obszaru funkcjonalnego, a w drugiej fazie – studium wykonalności i dokumentacja zaplanowanych inwestycji. Celem projektu jest stworzenie dobrych warunków dla inwestorów, a w konsekwencji pobudzenie gospodarki na naszym terenie.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg