naglowek.jpg
 
Aktualności
Oddział Dziecięcy zduńskowolskiego szpitala - II etap termomodernizacji
28-08-2013

28 sierpnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego podpisano umowę pomiędzy Powiatem Zduńskowolskim a Firmą Handlowo-Usługową MONTER Zbigniew Cybulski z Sieradza, która wygrała przetarg na wykonanie robót w ramach II etapu termomodernizacji budynku pediatrii.

I etap, obejmujący ocieplenie ścian zewnętrznych i fundamentowych oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, zakończono w listopadzie 2011 r.; koszty wyniosły nieco ponad 434 tys. zł, w tym dofinansowanie z NFOŚiGW: 157.326 zł.

Od najbliższego poniedziałku ruszą prace przy ociepleniu stropodachu oraz dachów budynku Oddziału Dziecięcego; przewidziana jest także modernizacja oświetlenia i wymiana grzejników. Koszt II etapu to nieco ponad 307 tys. zł – zadanie jest finansowane z budżetu Powiatu Zduńskowolskiego, z udziałem środków z NFOŚiGW w wys. ok. 270 tys. zł.

Obecna przy podpisaniu umowy dyrektor szpitala Barbara Kałużewska podziękowała przedstawicielom władz powiatu za troskę o zduńskowolską lecznicę. Starosta Wojciech Rychlik przypomniał, że na ostatniej sesji radni powiatowi podjęli uchwałę o wydzieleniu kwoty 250 tys. zł (w limicie wydatków na 2014 rok) na opracowanie dokumentów studyjnych, które umożliwią aplikowanie o środki unijne na rozbudowę Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego Sp. z o.o. już w nowej perspektywie finansowej.

Termomodernizacja Oddziału Dziecięcego ma się zakończyć 18 listopada.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg