naglowek.jpg
 
Aktualności
Oferta dla gimnazjalistów
13-03-2013
Galerie:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu zduńskowolskiego zaprezentowały dziś swą ofertę w ramach XIV Targów Edukacyjnych dla Gimnazjalistów. Do sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego tłumnie przybywali uczniowie trzecich klas gimnazjów, którzy już wkrótce będą musieli podjąć ważną decyzję o wyborze kierunku dalszego kształcenia.

Jak powiedział, otwierając Targi, starosta Wojciech Rychlik, oferta szkół prowadzonych przez powiat zduńskowolski jest nie tylko zróżnicowana, ale i bardzo dobra: Technikum nr 2 z Zespołu Szkół Elektronicznych drugi rok z rzędu zdobyło tytuł najlepszej szkoły technicznej w województwie łódzkim, szkoły proponują ciekawe profile kształcenia (w tym klasy mundurowe: szkolenie policyjne i strażackie w ZS RCKU w Wojsławicach oraz wojskowe w ZS w Karsznicach), współpracują z uczelniami wyższymi, uczestniczą w różnorodnych programach krajowych i unijnych, mogą się pochwalić nie tylko wysokim poziomem nauczania, lecz także osiągnięciami artystycznymi, sportowymi i świetnymi tradycjami.

W konkursie na najbardziej aktywną promocję własnej szkoły przyznano dwie nagrody po 500 zł – otrzymały je:

       Zespół Szkół Zawodowych nr 1

 

Zespół Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli.

 

Główną nagrodę w wysokości 800 zł zdobyło „rozśpiewane” II Liceum Ogólnokształcące.


Część oficjalną ubarwił pokaz uczniów kierunku hotelarskiego w ZS w Karsznicach, którzy zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski Kelnerów – zaprezentowali oni serwis synchroniczny pt. CZTERY PORY ROKU.

Artystycznym akcentem był mini-pokaz trzech kreacji zaprojektowanych przez gimnazjalistki, które wygrały konkurs ogłoszony w trakcie jesiennego Festiwalu Zawodów; stroje zostały uszyte w pracowni krawieckiej ZSZ nr 1.

Organizatorzy XIV Targów Edukacyjnych dla Gimnazjalistów to: Starostwo Powiatowe, Mobilne Centrum Informacji Zawodowej OHP i I Liceum Ogólnokształcące

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg