Oferta dla gimnazjalistów
13-03-2013
Galerie:

Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu zduńskowolskiego zaprezentowały dziś swą ofertę w ramach XIV Targów Edukacyjnych dla Gimnazjalistów. Do sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego tłumnie przybywali uczniowie trzecich klas gimnazjów, którzy już wkrótce będą musieli podjąć ważną decyzję o wyborze kierunku dalszego kształcenia.

Jak powiedział, otwierając Targi, starosta Wojciech Rychlik, oferta szkół prowadzonych przez powiat zduńskowolski jest nie tylko zróżnicowana, ale i bardzo dobra: Technikum nr 2 z Zespołu Szkół Elektronicznych drugi rok z rzędu zdobyło tytuł najlepszej szkoły technicznej w województwie łódzkim, szkoły proponują ciekawe profile kształcenia (w tym klasy mundurowe: szkolenie policyjne i strażackie w ZS RCKU w Wojsławicach oraz wojskowe w ZS w Karsznicach), współpracują z uczelniami wyższymi, uczestniczą w różnorodnych programach krajowych i unijnych, mogą się pochwalić nie tylko wysokim poziomem nauczania, lecz także osiągnięciami artystycznymi, sportowymi i świetnymi tradycjami.

W konkursie na najbardziej aktywną promocję własnej szkoły przyznano dwie nagrody po 500 zł – otrzymały je:

Zespół Szkół Zawodowych nr 1

Zespół Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli.

Główną nagrodę w wysokości 800 zł zdobyło „rozśpiewane” II Liceum Ogólnokształcące.

Część oficjalną ubarwił pokaz uczniów kierunku hotelarskiego w ZS w Karsznicach, którzy zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski Kelnerów – zaprezentowali oni serwis synchroniczny pt. CZTERY PORY ROKU.

Artystycznym akcentem był mini-pokaz trzech kreacji zaprojektowanych przez gimnazjalistki, które wygrały konkurs ogłoszony w trakcie jesiennego Festiwalu Zawodów; stroje zostały uszyte w pracowni krawieckiej ZSZ nr 1.

Organizatorzy XIV Targów Edukacyjnych dla Gimnazjalistów to: Starostwo Powiatowe, Mobilne Centrum Informacji Zawodowej OHP i I Liceum Ogólnokształcące