Wręczono medale ZASŁUŻONY DLA POWIATU ZDUŃSKOWOLSKIEGO
12-11-2013

Na uroczystej sesji Rady Powiatu Zduńskowolskiego w dniu 8 listopada pięć osób otrzymało medal „Zasłużony dla Powiatu Zduńskowolskiego”.

Pani Małgorzata Marczak, odbierając medal dla nieżyjącej już Wandy Kochelskiej – znanej z działalności w ruchu abstynenckim – powiedziała o swej matce, że pomagając innym pomagała sobie i że bardzo sobie ceniła współpracę z samorządem.

Grzegorz Sapiejka mówił o potrzebie poświęcania się dla innych: „Jako niepijący alkoholik czynię to, co kiedyś uczyniono dla mnie”.

Jan Brzozowski wspominał swe zaangażowanie w antykomunistyczną działalność Ruchu Oporu bez Wojny i Dywersji "Wolność i Niezawisłość” oraz wojskowej organizacji „Katyń” w pierwszych latach PRL, także represje i pobyt w więzieniach w latach 50. i w stanie wojennym, gdy był internowany jako aktywista legalnego związku zawodowego „Solidarność”.

Jan Bizoń, współorganizator i od 40 lat dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej, podkreślił, że szkoła odnosi sukcesy dzięki temu, że dobrze odpowiada na zapotrzebowanie naszego środowiska.

Eugeniusz Kaleta – zasłużony działacz sportowy, zawodnik i trener, współzałożyciel znakomitego klubu strzeleckiego „Sokół” – nie mógł przybyć na uroczystość z powodu choroby. Medal zostanie wręczony przy innej okazji.

Po zakończeniu sesji Rady na scenie PCKSiR wystąpił kwartet smyczkowy z Państwowej Szkoły Muzycznej, a następnie młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego, która przedstawiła program słowno-muzyczny pt. „Co z naszą wolnością” – był to wstęp do obchodów Narodowego Święta Niepodległości.