Przygotowania do rozbudowy Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego
06-11-2013

Na konferencji prasowej w dniu 5 listopada prezes spółki Barbara Kałużewska oraz starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik poinformowali o rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie opracowania – obejmującego program funkcjonalno-użytkowy zduńskowolskiej lecznicy, studium wykonalności i decyzję środowiskową – które ma być podstawą do aplikowania o środki zewnętrzne potrzebne na rozbudowę i modernizację szpitala. Planuje się wybudowanie nowego skrzydła, w którym znalazłby się blok operacyjny służący dwóm oddziałom: chirurgicznemu i ginekologiczno-położniczemu. Mówiono także o przekształceniu izby przyjęć w taki sposób, by pacjenci mogli w jednym miejscu zapisywać się na leczenie szpitalne i na wizyty do specjalistów. Łódzka firma projektowa Witolda Mechowskiego, która zaoferowała najkorzystniejszą cenę 110 tys. zł, zobowiązała się wykonać opracowanie do połowy marca 2014 r.

Modernizacja jest koniecznością wynikającą z normatywów unijnych – szpitale muszą je spełnić do końca 2016 roku. Środki na wykonanie dokumentacji pochodzą z budżetu samorządu, powiat wspiera spółkę, w której ma 100% udziałów, w dążeniu do osiągnięcia wymaganych standardów.