Dzień Ekonomii Społecznej
17-10-2013

W dniu 16 października 2013 r. w Sali widowiskowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Zduńskiej Woli odbyły się Dni Ekonomii Społecznej we współpracy z Instytutem Europejskim w Łodzi.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie sektora ekonomii społecznej w regionie łódzkim oraz wzrost zainteresowania tematyką i możliwościami zatrudnienia w sektorze ES. Projekt przewiduje wsparcie w postaci usług informacyjno – konsultacyjnych, szkoleń, doradztwa, a także wspierających sieć Regionalnego Inkubatora Ekonomii Społecznej (RIES). Jednym z działań wspierających sieć są Dni Ekonomii Społecznej, organizowane na terenie województwa łódzkiego, podczas , których można było skorzystać z porad ekspertów, zapoznać się z działalnością firm społecznych działających na rynku oraz zdobyć informacje na temat rodzajów wsparcia podmiotów ekonomii społecznej.