naglowek.jpg
 
Aktualności
Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli w EC1
13-10-2020

Uczestnicy Hufca Pracy w Zduńskiej Woli odebrali swoją zasłużoną nagrodę za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Aktywność – dobry wybór 2020” w kategorii "Inicjatywa jednorazowa".

Poniżej informacja Hufca Pracy w Zduńskiej Woli

 

Drogą do zaszczytnego miejsca była prezentacja: „ Młodzież do młodzieży i nie tylko…” w ramach ogólnopolskiej akcji #ZOSTANWDOMU. W nagrodę, uczestnicy wraz z wychowawcami, zwiedzili Centrum Nauki i Techniki w Łodzi, które jest częścią kompleksu EC 1. Warto przypomnieć, że jest to jeden z ważniejszych obiektów architektonicznych w centrum miasta, to zespół budynków dawnej Elektrowni Łódzkiej. Zrewitalizowany i rozbudowany kompleks EC1 pełni funkcje kulturalno-artystyczne, a przede wszystkim edukacyjne, pozwalające mądrze i  inspirująco spędzić czas. Przemierzyliśmy wszystkie dostępne ścieżki dydaktyczne w pięciopoziomowym Centrum.

Na pierwszej z nich, „Przetwarzanie energii”, spotkaliśmy sympatyczną Panią Przewodnik, która bardzo ciekawie opowiadała o historii i znaczeniu tego miejsca dla mieszkańców Łodzi. Poruszony został temat historycznej infrastruktury obiektu, wiele czasu poświęcono problematyce wytwarzania energii elektrycznej. Podczas gry interaktywnej z podziałem na grupy, przekonaliśmy się, że mechanizm wytwarzania jej, wcale nie jest taki prosty i wymaga zespołowego działania. Wszyscy ochoczo i z zainteresowaniem przemierzyliśmy drugą z nich -„Rozwój wiedzy i cywilizacji” wzbogaconą o ciekawe doświadczenia laboratoryjne. Tam dowiedzieliśmy się o prawach oraz zjawiskach chemicznych i fizycznych zachodzących w otaczającym nas świecie. Poznaliśmy również ścieżkę dydaktyczną „ Mikroświat - makroświat”. Czy trąba powietrzna jest tym  samym co tornado? Na to oraz podobne pytania z zakresu zjawisk pogodowych uzyskaliśmy odpowiedź podczas Zajęć z Klasą pt. „ Ekstremalne zjawiska pogodowe, czyli tornado w roli głównej”,  prowadzonych przez pełnego energii nauczyciela. Wzbogaceni o wszechstronną wiedzę byliśmy gotowi zawojować świat. Póki co, przyjrzeliśmy się mu z góry, z tarasu widokowego na kopule starego komina. Na zakończenie naszej przygody w EC1, niesamowite wrażenie zrobił na nas pokaz w Kinie Sferycznym 3D „W kosmos i z powrotem”. Przekonaliśmy się, że rozwój wiedzy o kosmosie ma ogromny wpływ na rozwój cywilizacji. 

Tekst: Kamila Turek. Zdjęcia: Kadra Hufca

 

Uczestnicy Hufca Pracy Zduńska Wola na wycieczce w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi

Młodzież w trakcie zwiedzania ścieżek dydaktycznych w EC1: Przetwarzanie energii, Gry interaktywne oraz Mikroświat-makroświat

 

Uczestnicy wyjazdu w Kinie Sferycznym, podczas Zajęć z klasą oraz na Tarasie widokowym

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg