naglowek.jpg
 
Aktualności
"Szlakiem miejsc świętych. Dekanat zduńskowolski w 100-lecie narodzin św. Jana Pawła II". Spotkanie autorskie
12-08-2020

Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli zaprasza na promocję książki "Szlakiem miejsc świętych. Dekanat zduńskowolski w 100-lecie narodzin św. Jana Pawła II" autorstwa ks. Mariusza Budkiewicza. To już kolejna publikacja stowarzyszenia, a trzecia tylko w tym roku.

 

Najnowsza książka prezentuje zabytki sakralne dekanatu zduńskowolskiego i zarazem jest swoistym przewodnikiem po tych miejscach. Znajdziemy w niej informacje i bogato ilustrowany materiał o 7 parafiach w Zduńskiej Woli, Korczewie, Janiszewicach i Sieradzu-Męce.

Rok 2020 w województwie łódzkim został ogłoszony przez Sejmik Województwa Łódzkiego Rokiem Św. Jana Pawła II. Z tej okazji autor publikacji, ks. Mariusz Budkiewicz, członek Towarzystwa i do niedawna wikariusz parafii WNMP w Zduńskiej Woli, opisuje także wizytę w mieście kard. Karola Wojtyły, czyli przyszłego Papieża Polaka Jana Pawła II, która miała miejsce w roku 1973, a także dwukrotne odwiedziny Zduńskiej Woli przez Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego w roku 1960 i 1974.

 

Publikacja została opatrzona przedmową Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera i powstała w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego.

 

Spotkanie autorskie i promocja przewodnika odbędzie się 15 sierpnia 2020 r. (sobota) o godz. 17.00 w Auli Ośrodka Pamięci Św. Maksymiliana M. Kolbego przy ul. Kościelnej 20 w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg