Od 25 maja zmiany w systemie pracy naszego starostwa
22-05-2020

Od poniedziałku 25 maja zmiany w systemie pracy naszego starostwa. Wszystkie regulacje wprowadzone zostają z zachowaniem zasad bezpieczeństwa względem zagrożenia zakażeniem COVID-19. Zasady funkcjonowania opisujemy poniżej.

dotyczące ograniczenia obsługi Starostwa Powiatowego
w Zduńskiej Woli dla Interesantów w związku
z zagrożeniem związanym z koronawirusem COVID-19

Zgodnie z § 12 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz. 878), przy uwzględnieniu konieczności zapewnienia bezpieczeństwa obywateli, decyzją Starosty Zduńskowolskiego wprowadzono przy wykonywaniu zadań publicznych związanych z obsługą Interesantów Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli w okresie od dnia 25 maja 2020 r. do odwołania niżej wymienione zasady.

1)     Ustala się dla wskazanych Wydziałów Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli obsługę interesantów w zależności od liczby punktów obsługi, z zastrzeżeniem, że przy jednym stanowisku może jednocześnie znajdować się  jedna osoba:

a)     Komunikacji i Transportu,

b)     Architektury i Budownictwa,

c)      Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa,

d)     Gospodarki Nieruchomościami i Terenami Rozwojowymi,

e)     Geodezji, Kartografii i Katastru.

2)     Pracownicy Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli zajmujący się bezpośrednią obsługą Interesantów zobowiązani są do noszenia zabezpieczeń indywidulanych.

3)     Interesanci Wydziałów określonych w punkcie 1 ogłoszenia obsługiwani będą przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa tj. obowiązkowej maseczki z zachowaniem odstępu 2 metrów.

4)     Ruch Interesantów będzie odbywał się pod nadzorem upoważnionego pracownika koordynującego.

5)     Przywołanie pracownika Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli będzie odbywało się przez naciśnięcie dzwonka znajdującego się przy drzwiach wejściowych do budynku Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli.

6)     Zadania publiczne realizowane przez inne Wydziały Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli wykonywane są przy zastosowaniu środków komunikacji elektronicznej.

7)     Wszelką korespondencję kierowaną do Starosty Zduńskowolskiego lub poszczególnych Wydziałów Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli prosimy o pozostawienie w urnie wystawionej przed głównym budynkiem Starostwa Powiatowego przy ul. Złotnickiego 25.

8)     W sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki prosimy o kontakt telefoniczny:
43 824 42 10 (sekretariat) oraz o przesyłanie pism pocztą tradycyjną lub drogą elektroniczną: starostwo@powiatzdunskowolski.pl oraz przez platformę e-PUAP: /SPZDW/skrytka.

Starosta Zduńskowolski zapewnia, że żadne pismo, zgłoszenie lub informacja przekazana do Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli przy użyciu środków komunikacji na odległość, w tym środków komunikacji elektronicznej nie pozostanie bez odpowiedzi. Wszelkie sprawy przedkładane do Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli będą realizowane na bieżąco przy uwzględnieniu występującego stanu epidemii na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz nałożonych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Jednocześnie Starosta Zduńskowolski prosi o odpowiedzialne zachowanie wszystkich Interesantów, gdyż każde zasadne podejrzenie o zakażeniu pracownika Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli spowoduje wyłączenie z pracy całego Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli.

W sprawach niewymagających osobistego kontaktu z pracownikami Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli, Starosta Zduńskowolski prosi o wykorzystywanie środków komunikacji elektronicznej.

Bez tytułu.png
polair.jpg