Hufiec Pracy 5-15. Konkurs
12-05-2020

Z okazji 100-lecia urodzin Karola Wojtyły, późniejszego Papieża oraz w związku z ogłoszeniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2020, Rokiem Świętego Jana Pawła II, Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli zorganizował konkurs.

informacja Hufca Pracy 5-15:

Pomimo ograniczeń wynikających z epidemii i w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo młodzieży 7 maja odbył się konkurs  "Św. Jan Paweł II" przeprowadzony online przez Wychowawcę Joannę Siemińską. W wirtualnej sali konkursowej spotkała się młodzież ze Zduńskiej Woli, Poddębic i Łasku. Każdy z uczestników otrzymywał w osobnym oknie dialogowym komunikatora internetowego to samo pytanie testowe wraz z czterema wariantami odpowiedzi i tam wskazywał jego zdaniem poprawną, podając jeden z  wariantów a,b,c lub d.

W tej formie każdy biorący udział w zabawie otrzymał 25 pytań, które sprawdzały wiedzę młodzieży z zakresu życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II. Celem zorganizowanego konkursu była popularyzacja wiedzy o życiu, twórczości i świętości Jana Pawła II, rozbudzenie zainteresowania wśród młodzieży osobą Papieża-Polaka, motywowanie do naśladowania Świętego, pielęgnowanie pamięci o Janie Pawle II.

Jednocześnie forma zorganizowania konkursu miała na celu pokazać młodzieży, że pomimo utrudnień, jakie niesie za sobą obecna sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju, przy odrobinie dobrych chęci udaje się znaleźć metody i wypracować rozwiązania, które pozwalają nam pozostawać w stałym kontakcie, angażować się z zabawy, brać udział w konkursach i zdobywać nagrody. Aktualne staje się tym samym popularne stwierdzenie "chcieć to móc", motywujące podopiecznych Hufca Pracy to podejmowania licznych działań z każdej dziedzinie życia oczywiście z zastosowaniem się do ograniczeń i dbałością o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Po zliczeniu prawidłowych odpowiedzi wyłonił się zwycięski skład:

Julia Kaczmarska z ZSZ nr 1 w Zduńskiej Woli - I miejsce;

Magdalena Kamola z ZSZ nr 1 w Zduńskiej Woli, - II miejsce;

Patrycja Mocek z ZSAZ ZDZ w Zduńskiej Woli - III miejsce;

Marta Patura z ZSZ nr 1 w Zduńskiej Woli i Katarzyna Bednarska z ZSP nr 1 w Łasku- - IV miejsce ex aequo;

Natalia Mik z ZSP w Poddębicach - V miejsce;

Natalia Czyż i Kordian Woźniak z ZSAZ ZDZ w Zduńskiej Woli- VI miejsce ex aequo.

Tekst: Joanna Siemińska. Zdjęcia: Rodzice uczestników

Julia Kaczmarska odpowiada na pytania

Natalia Czyż udziela odpowiedzi

Kordian Woźniak zastanawia się nad odpowiedziami