naglowek.jpg
 
Aktualności
Hufiec Pracy 5-15. Konkurs
12-05-2020

Z okazji 100-lecia urodzin Karola Wojtyły, późniejszego Papieża oraz w związku z ogłoszeniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2020, Rokiem Świętego Jana Pawła II, Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli zorganizował konkurs.

 

informacja Hufca Pracy 5-15:

Pomimo ograniczeń wynikających z epidemii i w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo młodzieży 7 maja odbył się konkurs  "Św. Jan Paweł II" przeprowadzony online przez Wychowawcę Joannę Siemińską. W wirtualnej sali konkursowej spotkała się młodzież ze Zduńskiej Woli, Poddębic i Łasku. Każdy z uczestników otrzymywał w osobnym oknie dialogowym komunikatora internetowego to samo pytanie testowe wraz z czterema wariantami odpowiedzi i tam wskazywał jego zdaniem poprawną, podając jeden z  wariantów a,b,c lub d.

 

W tej formie każdy biorący udział w zabawie otrzymał 25 pytań, które sprawdzały wiedzę młodzieży z zakresu życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II. Celem zorganizowanego konkursu była popularyzacja wiedzy o życiu, twórczości i świętości Jana Pawła II, rozbudzenie zainteresowania wśród młodzieży osobą Papieża-Polaka, motywowanie do naśladowania Świętego, pielęgnowanie pamięci o Janie Pawle II.

 

Jednocześnie forma zorganizowania konkursu miała na celu pokazać młodzieży, że pomimo utrudnień, jakie niesie za sobą obecna sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju, przy odrobinie dobrych chęci udaje się znaleźć metody i wypracować rozwiązania, które pozwalają nam pozostawać w stałym kontakcie, angażować się z zabawy, brać udział w konkursach i zdobywać nagrody. Aktualne staje się tym samym popularne stwierdzenie "chcieć to móc", motywujące podopiecznych Hufca Pracy to podejmowania licznych działań z każdej dziedzinie życia oczywiście z zastosowaniem się do ograniczeń i dbałością o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

 

Po zliczeniu prawidłowych odpowiedzi wyłonił się zwycięski skład:

 

Julia Kaczmarska z ZSZ nr 1 w Zduńskiej Woli - I miejsce;

Magdalena Kamola z ZSZ nr 1 w Zduńskiej Woli, - II miejsce;

Patrycja Mocek z ZSAZ ZDZ w Zduńskiej Woli - III miejsce;

Marta Patura z ZSZ nr 1 w Zduńskiej Woli i Katarzyna Bednarska z ZSP nr 1 w Łasku- - IV miejsce ex aequo;

Natalia Mik z ZSP w Poddębicach - V miejsce;

Natalia Czyż i Kordian Woźniak z ZSAZ ZDZ w Zduńskiej Woli- VI miejsce ex aequo.

Tekst: Joanna Siemińska. Zdjęcia: Rodzice uczestników

 

Julia Kaczmarska odpowiada na pytania

 

Natalia Czyż udziela odpowiedzi

Kordian Woźniak zastanawia się nad odpowiedziami

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg