Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto Narodowe 3 Maja
28-04-2020
Przed nami Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe 3 Maja. Świętowanie w tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, będzie wyglądało inaczej, niż zazwyczaj.

Od lat Powiat Zduńskowolski bezpłatnie rozdaje biało-czerwone wszystkim chętnym. Teraz też mamy je dla mieszkańców. Z uwagi na sytuację dot. koronawirusa, wiążące się z tym zamknięcie urzędu dla interesantów, zmienia się sposób ich rozprowadzania. Pomagają zduńskowolscy harcerze, których spotkacie w pobliżu wejścia do Ratusza, od strony pomnika Piłsudskiego: wtorek 28.04. (10.00-12.00) i środę 29.04. (13.00-15.00).
3 maja o godz. 11.00 Hanna Iwaniuk, Starosta Zduńskowolski i Wojciech Rychlik, Wicestarosta Zduńskowolski złożą symboliczne kwiaty przy pomniku Józefa Piłsudskiego (pl. Wolności, przy Ratuszu). Wydarzeniu nie będą towarzyszyły żadne zwyczajowo organizowane tego dnia uroczystości.
Powiat Zduńskowolski włącza się również w akcję "Tydzień z Biało-Czerwoną", organizowaną przez harcerki i harcerzy z Hufców ZHP Sieradz i Zduńska Wola oraz Redakcję Rozgłośni Regionalnej Nasze Radio. Szczegóły: Nasze Radio: https://nasze.fm/news,34941

Bez tytułu.png
polair.jpg