naglowek.jpg
 
Aktualności
5-15 Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli pamięta o leśnych cmentarzach
16-10-2019

Podczas wyborów do Rady Młodzieży uczestnicy Hufca Pracy zgłosili chęć przeprowadzenia akcji porządkowania leśnych terenów, jak również grobów i tablic pamiątkowych Polaków pomordowanych w okresie II wojny światowej. 


informacja Hufca Pracy:

15 października 2019r. członkowie  Rady Młodzieży i Klubu Aktywnych pod okiem Kadry Wychowawczej przeprowadzili akcję „Pamiętamy o leśnych cmentarzach”.

W Leśnictwie w Piaskach powitał kadrę Wychowawczą oraz młodzież Leśniczy Tomasz Tymendorf. Uczestnicy Hufca Pracy zaopatrzeni w grabie oraz worki na śmieci ruszyli leśnym szlakiem. Młodzież uporządkowała teren wokół leśnej mogiły zamordowanych Zduńskowolan przez Niemcy Hitlerowskie podczas II wojny światowej.

Pomordowanym Polakom Kadra Wychowawcza wraz z młodzieżą oddała hołd minutą ciszy. Październik to czas zadumy nad przemijaniem życia, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Tak więc jesienne porządki na leśnym cmentarzu są świadectwem pamięci o tych, którzy odeszli.  Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała spacerom po lesie.

Uczestnicy Hufca Pracy zebrali ponad 50 kg śmieci, pozostawionych przez turystó. Jak się okazało, był to również doskonały dzień by poszerzyć swoją wiedzę w zakresie bezpiecznego zbierania grzybów. Młodzież wykazała się bardzo dobrą orientacją w terenie, a dostrzeżenie najmniejszego grzybka ukrytego pod liściem nie sprawiło jej żadnego problemu.

Tekst i zdjęcia: Joanna Siemińska

Oddanie hołdu pomordowanym w okresie II wojny światowej Polakom przez kadrę i młodzież

 

Porządkowanie mogiły zamordowanych Zduńskowolan przez Niemcy Hitlerowskie podczas II wojny światowej

Kadra Hufca Pracy oraz  młodzież po zakończonej akcji

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg