naglowek.jpg
 
Aktualności
Sukces ucznia III LO w Zduńskiej Woli-Karsznicach
04-10-2019

Uczeń klasy wojskowej III LO w Zduńskiej Woli – Karsznicach z Wojskową Odznaką Górską! Wiktor Janiak, uczeń III klasy wojskowej, reprezentant III LO w Zduńskiej Woli i Młodzieżowej Sekcji Wojskowej Związku Polskich Spadochroniarzy pozytywnie zaliczył kwalifikacje na Wojskową Odznakę Górską 21 Brygady Strzelców Podhalańskich III stopnia.

 

Pierwszy etap przeprowadzono w oparciu o koszary 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Zadaniem kandydatów była wzajemna asekuracja przy wspinaczce po sztucznej ścianie na trzecie piętro budynku koszar, zjazd i praca na linie z wykorzystaniem przyrządów alpinistycznych, podejście po pionowej linie w górę na węzłach samozaciskowych i egzamin ze znajomości węzłów.

 

Etap drugi to marsz kondycyjny w Bieszczadach na odległość 30 km z dwoma podejściami po min. 400 m w pionie z obciążeniem min. 16 kg w czasie do 10 godzin. Egzamin odbył się na trudnej trasie z Cisnej do Brzegów Górnych w warunkach padającego deszczu, błota i mgły.

 

Wojskową Odznakę Górską zwaną "Szarotką" można nosić na mundurze polowym i galowym. Tradycja odznaki nawiązuje do przedwojennych tradycji wojsk górskich.

 

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg