naglowek.jpg
 
Aktualności
5-15 Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli. Nowy Zarząd Rady Młodzieży
04-10-2019

3 października w siedzibie OHP w Zduńskiej Woli odbyły się wybory do Rady Młodzieży Hufca Pracy 5-15 na rok szkolny 2019/2020.

 

informacja Hufca Pracy 5-15:

tekst: Joanna Siemińska, zdjęcia: Barbara Nowak

W spotkaniu wzięli udział uczestnicy Hufca Pracy z powiatu łaskiego i zduńskowolskiego, a w organizację spotkania włączyły się także: Magdalena Niezgodzka – Doradca Zawodowy MCIZ w Sieradzu, Agnieszka Kobiera i Sylwia Tęsiorowska z Młodzieżowego Centrum Kariery w Zduńskiej Woli.

 

Komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak powitał przybyłą młodzież, życząc owocnej pracy przy wyborze nowego zarządu. Joanna Siemińska -Opiekun Rady Młodzieży zapoznała uczestników z terminem „Rada Młodzieży”, z celami jej funkcjonowania, zadaniami i strukturą organizacyjną, oraz przedstawiła nowych uczestników OHP.

W celu integracji wszystkich uczestników Doradcy Zawodowi – Magdalena Niezgodzka i Agnieszka Kobiera przeprowadzili dla młodzieży zabawy „Drzewo”, „Bezludna wyspa” „Sałatka owocowa” oraz „Świnka”. Następnie młodzież przystąpiła do wyboru nowego zarządu rady młodzieży.

Aż 14 uczestników zgłosiło swoją kandydaturę do zarządu rady, a numer i nazwisko każdego kandydata na konkretną funkcję opiekun Rady zapisał na tablicy. Uczestnicy wypełnione karty do głosowania wrzucili do przygotowanej urny. W tym roku przy wyborze Przewodniczącego oraz Sekretarza nie obyło się bez dogrywki.

W drodze demokratycznych wyborów wyłoniono członków nowego zarządu: Przewodniczącą Rady Młodzieży została Emilia Brzezińska, zastępcą Marta Patura, zaś sekretarzem Magdalena Kamola (zdjęcie 09). W skład Klubu Aktywnych weszło 14 uczestników – reprezentantów dwóch powiatów – zduńskowolskiego i łaskiego. Komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak członkom nowo wybranego zarządu wręczył „Akt mianowania”, potwierdzający powierzone im funkcje.

Głównym zadaniem członków nowego zarządu młodzieżowej rady, jak i Klubu Aktywnych będzie reprezentowanie interesów młodzieży, upowszechnianie idei samorządowych, wspieranie aktywności ludzi młodych, realizacja inicjatyw samorządowych oraz podejmowanie innej działalności ważnej z punktu widzenia młodzieży.

 

Na koniec spotkania Joanna Siemińska – opiekun Rady Młodzieży przedstawiła uczestnikom harmonogram działań do końca roku kalendarzowego, a ze strony młodzieży padła propozycja przeprowadzenia innowacyjnej inicjatywy zewnętrznej.

 

Spotkanie połączone z wyborami do Rady Młodzieży wpisuje się w harmonogram programu autorskiego Hufca Pracy „Tu jest moje miejsce”, którego głównym celem jest rozwój i ukształtowanie w młodzieży postaw patriotycznych związanych z tożsamością kultury narodowej. Ze względu na zbliżające się wybory parlamentarne w Polsce, celem spotkania było także zwrócenie uwagi młodych ludzi na znaczenie wyborów w systemie demokratycznym. Udział w wyborach to jedno z podstawowych praw i obowiązków obywatelskich. To nie tylko sposób selekcji kandydatów, ale też narzędzie kontroli nad osobami pełniącymi ważne funkcje publiczne. W trakcie spotkania młodzież miała okazję przedyskutować, dlaczego tak wielu Polaków nie uczestniczy w wyborach i w jaki sposób można zwiększyć frekwencję wyborczą.

 

Powitanie uczestników spotkania przez Komendanta Hufca Pracy Romualda Krystyniaka.

 

Doradcy Zawodowi Magdalena Niezgodzka, Agnieszka Kobiera z młodzieżą podczas zabawy

integracyjnej „Drzewo”.

 

Wrzucanie do urny wypełnionych kart.

 

Podpisanie przez Emilię Brzezińską „Aktu Mianowania” na funkcję Przewodniczącej Rady Młodzieży

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg