Zapraszamy na Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne
19-08-2019

Zapraszamy do udziału w Dożynkach Powiatowo-Gminno-Parafialnych, które odbędą się 1 września w Szadku.

Dożynki rozpocznie uroczysta Msza Święta Dziękczynna w kościele WNMP i św. Jakuba Apostoła w Szadku.

W części obrzędowej usłyszymy kapelę „Szadkowiacy” i Wokalny Zespół Seniorów „Wrzos”. W programie również Regionalny Turniej Sołectw (szerzej na ten temat: http://www.szadek.net/asp/pl_start.asp?typ=13&submenu=1&menu=1&ref=1&schemat=&dzialy=1&akcja=artykul&artykul=1258).

Będzie też zabawa dożynkowa, wystawy rękodzieła, potrawy regionalne, strefa dla dzieci. Zapraszamy!

Organizatorami Dożynek Powiatowo-Gminno-Parafialnych w Szadku są Powiat Zduńskowolski i Gmina i Miasto Szadek.

Patronat honorowy sprawują Starosta Zduńskowolski, Burmistrz Miasta i Gminy Szadek i Dziekan Dekanatu Szadkowskiego.

Patronat medialny: Telewizja Centrum, 8 TVR, Dziennik Łódzki.