20-lecie Powiatu Zduńskowolskiego
16-08-2019

Powiat Zduńskowolski świętował swoje 20-lecie. Uroczyste spotkanie z tej okazji miało miejsce w pałacu w podzduńskowolskich Pstrokoniach. Wśród gości wydarzenia byli obecni i wcześniej sprawujący ten urząd samorządowcy oraz przedstawiciele służb mundurowych, jednostek organizacyjnych powiatu oraz wielu instytucji działających na naszym terenie.

Hanna Iwaniuk, Starosta Zduńskowolski w swoim wystąpieniu, między innymi, dziękowała za współpracę z samorządami Miasta Zduńska Wola, Miasta i Gminy Szadek, Gminy Zduńska Wola i Gminy Zapolice. Podziękowania popłynęły również w stronę przedstawicieli Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i ościennych powiatów.

20-lecie powiatu stało się dobrą sposobnością do wyróżnienia statuetkami uznania za zasługi dla rozwoju powiatu zduńskowolskiego osób nominowanych do tych wyróżnień przez poszczególne samorządy. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Maria Donat, Maria Adamiak, Bogusław Klimczak, Janusz Kochelski, Paweł Perdek, Wojciech Kikowski, Tadeusz Zawadowski, Czesław Szewczyk, Karol Łukasiewicz.

Miasto Zduńska Wola, Miasto i Gmina Szadek, Gmina Zduńska Wola i Gmina Zapolice przedstawiły swoje działania w specjalnie przygotowanych prezentacjach.

O genezie powołania Powiatu Zduńskowolskiego mówił w swojej prelekcji Tomasz Polkowski, Dyrektor Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Serca wszystkich zebranych na gali skradła 10-letnia Helena Kowalska, młodziutka zduńskowolanka, która tańczy balet od 4. roku życia, obecnie uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im Feliksa Palmera w Łodzi, która zaprezentowała swoje umiejętności. Równie porywający był występ sopranistki Pauliny Gocałek prezentującej repertuar klasyczny.