Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
29-07-2019

W najbliższy czwartek - 1 sierpnia uczcimy pamięć walczących w Powstaniu Warszawskim. Wśród nich byli również zduńskowolanie. Pamiętajmy o nich szczególnie w 75. rocznicę wybuchu Powstania.

Wartę honorową przy tablicy upamiętniającej udział zduńskowolan w zrywie sierpniowym przy ul. Dąbrowskiego 7, gdzie spotkamy się 1 sierpnia o godz. 16.55, wystawią członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Chrobry 1”. Grupa zaprezentuje również wystawę zdjęć żołnierzy Batalionu "Chrobry 1" autorstwa Zygmunta Sowińskiego ps. „Ostoja” (godz. 11.00 - 17.00 przy ul. Dąbrowskiego, od godz. 18.00 - Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola)

Wydarzeniu towarzyszyć będzie symboliczne zasadzenie drzewa pamięci na placu przy I Liceum Ogólnokształcącym. Następnie przejdziemy do Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola na otwartą dyskusję „Powstanie Warszawskie za i przeciw”. Tutaj zobaczymy także prezentację mundurów i broni z okresu Powstania Warszawskiego, której dokonają członkowie GRH „Chrobry 1”.

Na uroczystość zapraszają Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli, Urząd Miasta Zduńska Wola, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Chrobry 1” ze Zduńskiej Woli.