X Międzynarodowy Festiwal FOLKLOR ŚWIATA
01-07-2019

Zespół Tańca Ludowego Mała Csaszta z Węgier laureatem X Międzynarodowego Festiwalu "Folklor Świata". Pierwsze nagrody w obu kategoriach zdobyli reprezentanci Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej: grupa młodsza i grupa starsza.

W wydarzeniu uczestniczyło 13 zespołów z Polski, Ukrainy i Węgier. Po raz pierwszy zaprezentowali się podczas piątkowego korowodu, jaki przeszedł ulicami miasta. Następnego dnia grupy prezentowały swoje umiejętności w części konkursowej festiwalu.

Niedziela to czas podsumowań oraz koncert galowy. W jury zasiedli Aleksandra Kopp, wieloletnia dyrygent i kierownik zespołu „Mazowsze”, przewodniczącą jury Festiwalu oraz przedstawiciele każdego z uczestniczących w festiwalu zespołów (nie mogli głosować na swoje grupy).

Tegoroczny Folklor Świata ponownie zgromadził miłośników ludowych. Wśród nich byli również przedstawiciele delegacji węgierskiej, która przyjechała do nas specjalnie, by wziąć udział w tym wydarzeniu. Na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, gdzie odbywały się festiwalowe zmagania, widzowie mogli również skorzystać z atrakcji dla najmłodszych, oferty stoisk gastronomicznych - m.in. kół gospodyń wiejskich z naszego powiatu oraz rękodzielników.

FOLKLOR ŚWIATA 2019 - nagrody

Grand Prix (2,5 tys. zł) - Zespół Tańca Ludowego Mała Csaszta z Węgier

Kategoria wiekowa do 15 lat:

I nagroda (1,5 tys. zł) - Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej (grupa młodsza)

II nagroda (1 tys. zł) - Zespół Taistra z Ukrainy

III nagroda (800 zł) - Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Krakowiak z Krakowa (grupa młodsza)

wyróżnienie (500 zł) - Zespół Pieśni i Tańca Zduńskowolanie ze Zduńskiej Woli (grupa młodsza)

Kategoria wiekowa powyżej 15 lat:

I nagroda (1,5 tys.zł) - Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kultnowskiej  (grupa starsza)

II nagroda (1 tys. zł) - Zespół Fantazja z Ukrainy

III nagroda (800 zł) - Zespół Pieśni i Tańca Zduńskowolanie ze Zduńskiej Woli (grupa starsza)

wyróżnienie (500 zł) - Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Krakowiak z Krakowa (grupa starsza)