Aktualności
Sukcesy Zduńskowolskiego Klubu Karate Kyokushin
21-05-2019

Zawodnicy ze Zduńskowolskiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w XX Pucharze Wielkopolski w karate.

W dniu 18-05-2019 r. w  Turku odbył  się XX puchar  Wielkopolski w karate. Kategorie kata i kumite podzielone były na grupy wiekowe i wagowe.  Wystartowało 230 zawodniczek i zawodników z 22 ośrodków z Polski.

Zduńskowolski  Klub Karate Kyokushin ul. Getta Żydowskiego 17a  reprezentowało 10 zawodników. Wszyscy wystartowali w kata zajmując następujące miejsca: Igor Aniołkiewicz 2. miejsce, Karol Konieczko, Misiak Cezary i Zofia Kikowska 3. miejsce,  4. miejsca zajęli Jan Bajer i Krzysztof Kunce. Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca.

Zawody w kata stały na wysokim poziomie technicznym.  O zwycięstwie decydowały niewielkie błędy  w wykonywanym  kata.

W  kumite wystartowało 9 zawodników. Miejsce 1. na podium wywalczył Igor Aniołkiewicz.

2. miejsca zajęli: Karol Konieczko, Bruno Derbis, Jakub Sitek, Radosław Szafarz .

3. miejsce zajęła Zofia Kikowska, a miejsce 4. zajął Jan Bajer.

Walki były ekscytujące zarówno dla publiczności jak i dla zawodników. Każdy walczący dawał z siebie wszystko,  aby tylko być lepszym od przeciwnika. W porównaniu z zawodami z marca tego roku zawodnicy osiągnęli znaczący postęp, co odzwierciedliło się  wynikami  na podium. Zawodnikom należy pogratulować osiągniętych sukcesów. Przez ostatnie tygodnie przed zawodami zawodnicy dawali z siebie wszystko na treningach. Zaangażowanie w treningach również było u reszty ćwiczących w klubie.

Zajęcia w Zduńskowolskim Klubie Karate Kyokushin  odbywają się dla dzieci od 5. roku życia.

Informację przygotował: Bogdan Jankowski