Talentiada. Brawo dla naszych zawodników!
19-04-2019

Eliminacje województwa Łódzkiego i Śląskiego Talentiady odbyły się 13 kwietnia w Zduńskiej Woli. Do zmagań przystąpiły dwie drużyny, choć zgłoszony był również Start Łódź. Talentiada składa się z testów sprawnościowych, gier drużynowych (unihokej, piłka ręczna, piłka nożna), gier paratenisowych i tenisowych na karach serwisowych. Łącznie dziecko musi opanować 23 konkurencje.

W konkurencjach sprawnościowych i grach drużynowych lepsza okazała się grupa dzieci z TUKS Zduńska Wola, natomiast gry paratenisowe i tenisowe wygrał AZS Łódź, który też wygrał ogólną klasyfikację, ponieważ konkurencje tenisowe są wyżej punktowane.

Wszystkie trzy zgłoszone drużyny uzyskały awans do półfinału, który zaplanowany jest na 1 i 2 czerwca w Poznaniu, gdzie rywalizować będzie jak co roku 16 drużyn z zachodniej Polski.

Skład zwycięskiej drużyny:
1. Michalina Antosik
2. Adela Wojciechowska
3. Tomasz Kowalczyk
4. Paweł Sakowski

Skład TUKS Zduńska Wola, który zajął drugie miejsce:
1. Amelia Grabińska
2. Katarzyna Pawelska
3. Magda Szulc
4. Michał Anyszka
5. Jan Domagała
6. Wojciech Tomczyk

Organizatorem był Tenisowy Uczniowski Klub Sportowy Zduńska Wola oraz WZT Łódź.

tekst i zdjęcia: Romuald Rębacz