5-15 Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli. „Najsprawniejszy w zawodzie 2019”
01-04-2019

25 uczestników Hufca Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli z terenu powiatów: zduńskowolskiego, łaskiego i poddębickiego wzięło udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu OHP „Najsprawniejszy w zawodzie 2019”.

Głównym celem konkursu było wykazanie się znajomością przepisów BHP oraz prawa pracy. W konkursie wzięli udział reprezentanci  21 zakładów pracy. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Kierownik Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Sieradzu Ryszard Wardęga, pracodawca Grzegorz Sapiejka, oraz były Wychowawca Hufca Pracy Andrzej Nowak.

Na uczestników konkursu czekał zestaw 50 pytań testowych przygotowanych przez kadrę wychowawczą Hufca Pracy.

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

I miejsce (48 pkt.) – Emilia Brzezińska z Zespołu Szkół Aktywności Zawodowej ZDZ w Zduńskiej Woli (zdjęcie 05), II miejsce (47 pkt.) – Aleksandra Grzanka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łasku (zdjęcie 06), III miejsce (46 pkt.) – Anna Kroczyńska z Zespołu Szkół Aktywności Zawodowej ZDZ w Zduńskiej Woli (zdjęcie 07), IV miejsce (45 pkt.) – Bartłomiej Ludwisiak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łasku, V miejsce (44 pkt.) – Ewelina Więckowska z Zespołu Szkół Aktywności Zawodowej ZDZ w Zduńskiej Woli, VI miejsce (41 pkt.) – Karolina Torzewska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najlepsza szóstka nagrody przygotowane przez Hufiec Pracy. Emilia Brzezińska z Piekarni „Grejdi- Dymińscy Sp.j” w Zduńskiej Woli, oraz Aleksandra Grzanka ze sklepu odzieżowego „Sandro Jeans” w Łasku będą reprezentować Hufiec Pracy w etapie wojewódzkim konkursu.

Na zakończenie spotkania Komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak oraz Ryszard Wardęga Kierownik PIP w Sieradzu pogratulowali wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników, podkreślając wysoki poziom przygotowania merytorycznego młodzieży przez Kadrę Hufca Pracy. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli

tekst: Joanna Siemińska, zdjęcia: Katarzyna Wajman

Kierownik Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Sieradzu Ryszard  Wardęga,