V sesja VI kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego
01-03-2019

Dobiegła końca V sesja VI kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego. Posiedzenie odbyło się dziś 1 marca w Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli przy ul. Dolnej 41.

Radni podjęli uchwały dotyczące:

- przekształcenia Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Nr 2 w Zduńskiej Woli.

- przekształcenia Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Wojsławicach.

- przekształcenia Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Nr 1 „Czekay” w Zduńskiej Woli.

- zmiany Uchwały Nr II/11/18 w sprawie określenia składu liczbowego i powołania Komisji Ogólnospołecznej Rady Powiatu Zduńskowolskiego.

- desygnowania delegata na Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich.

- zatwierdzenia planów pracy komisji stałych Rady Powiatu Zduńskowolskiego na 2019 rok.

- zmiany w Uchwale NR III/21/18 w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Zduńskowolskiego na lata 2019–2040.

- zmiany Uchwały III/22/18 w sprawie uchwalenia budżetu na rok 2019.

Ponadto radnym przedstawiono informację do sprawozdania merytorycznego i finansowego z realizacji zadań wynikających z powierzenia Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego funkcji biblioteki powiatowej dla Powiatu Zduńskowolskiego w roku 2018 oraz sprawozdanie Starosty Zduńskowolskiego z realizacji Programu zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli „Bezpieczny Powiat Zduńskowolski 2015-2018” za rok 2018.