naglowek.jpg
 
Aktualności
Laur Zduńskowolski Miasto&Powiat wręczony!
11-02-2019

Za nami wydarzenie, które nie tylko połączyło siły miasta i powiatu ale także różnych środowisk funkcjonujących na naszym terenie. Ludzie biznesu, kultury, sztuki, również tej kulinarnej, społecznicy, sportowcy oraz ambasador Zduńskiej Woli odebrali od Hanny Iwaniuk, Starosty Zduńskowolskiego oraz Konrada Pokory, Prezydenta Miasta Zduńska Wola „Laur Zduńskowolski Miasto&Powiat.” To wspólna inicjatywa Powiatu Zduńskowolskiego i Miasta Zduńska Wola. Przez ostanie lata w Zduńskiej Woli spotykano się przy dwóch okazjach - miejskiego „Lauru przedsiębiorczości” i powiatowego „Noworocznego spotkania z przedsiębiorcami”.

8 lutego podczas uroczystej gali, zorganizowanej w zduńskowolskim „Ratuszu”, po raz pierwszy wręczone zostały „Laur Zduńskowolski Miasto&Powiat.” W części artystycznej wystąpił zespół SAMOKHIN BAND.  

 

Poznajmy laureatów „Laur Zduńskowolski Miasto&Powiat”:

 

MABUDO Sp. z o.o. - za wkład w rozwój gospodarczy

Mabudo jest ukierunkowanym na nowe technologie, prężnie rozwijającym się nowoczesnym przedsiębiorstwem o międzynarodowym zasięgu. Za sukcesem MABUDO stoi ponad 30 lat doświadczenia oraz tysiące zrealizowanych domów indywidualnych i obiektów o charakterze przemysłowym, tworzonych w systemie prefabrykacji. Nowoczesna estetyka, łatwość montażu, oszczędność czasu, pieniędzy oraz redukcja ilości odpadów – to główne zalety stosowanej przez firmę technologii MABUDO RAPID. Now-how, zdobytego w praktyce i popartego wieloletnią, faktyczną bezusterkowością.

W 1996 roku firma zakupiła nowoczesną i ekologiczną, szwedzką technologię ścian wielowarstwowych, którą z powodzeniem wdraża i doskonali pod kierunkiem własnego ośrodka badawczo rozwojowego. MABUDO zatrudnia obecnie 172 pracowników. A w ramach GRUPY URBA, do której firma dołączyła w 2016 r. może liczyć na wsparcie dodatkowych architektów, menagerów i specjalistów. Zespół ten jest zaangażowany w prowadzone obecnie inwestycje budowlane w całej Europie - m.in w Niemczech, Szwecji, Belgii, Polsce oraz Wielkiej Brytanii.

 

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe ,,Met – Pol” Sp. z o.o. - za wkład w rozwój gospodarczy.

Firma z 31-letnim stażem. Przedmiotem jej działalności jest produkcja części i zespołów do maszyn i urządzeń rolniczych oraz konstrukcji stalowych. Spółka w ramach kooperacji przemysłowej z producentami maszyn rolniczych, dostarcza ponad 800 pozycji części i zespołów do firm krajowych oraz zagranicznych – do Belgii, Francji, Brazylii, a także do Holandii i Niemiec. Na przestrzeni kilkunastu lat firma otrzymała wiele wyróżnień: za dynamikę rozwoju, tworzenie nowych miejsc pracy oraz wdrażanie nowoczesnych procesów technologicznych. Wciąż się rozwija, inwestuje w nowoczesny sprzęt i szkolenie pracowników.

Warto podkreślić, że firma MET Pol w szerokim zakresie wspiera różnego rodzaju fundacje i instytucje, pomagające dzieciom, osobom niepełnosprawnym i osobom starszym.

 

NORAUTRON S.A. - za wkład w rozwój gospodarczy

Początek działalności firmy to 1864r. Najpierw był to mały zakład produkcyjny specjalizujący się w obróbce części i urządzeń dla rolnictwa, potem - przedsiębiorstwo państwowe o nazwie - Fabryka Krosien Bawełnianych Fakroba, gdzie produkowano maszyny i urządzenia do przemysłu włókienniczego. W 1997 r. już jako Fabryka Maszyn Włókienniczych Polmatex – Wolma, zakład został sprywatyzowany, a jego udziałowcami zostały trzy norweskie firmy. W 2004r. firma zmieniła profil produkcji i ruszyła na podbój rynku norweskiego. Wykonywane przez nią zespoły są przeznaczone jako wyposażenie statków oraz platform wiertniczych. Produkuje też wielkogabarytowe filtry ze stali kwasoodpornej, których odbiorcami są zakłady papiernicze na całym świecie – w Argentynie, Szwecji, Indiach czy Japonii.

W 2014 r. 100 procent udziałów firmy przejmuje konsorcjum Norautron Group, którego działalność sięga dosłownie od dna morza, po przestrzeń kosmiczną. W 2016 r. firma uruchomiła linie technologiczną montażu powierzchniowego płytek elektronicznych SMT i THT. W planach jest dalsza rozbudowa powierzchni produkcyjnej oraz rozszerzenie zakresu produkcji.

 

BROWAR SZPUNT- za wkład w rozwój gospodarczy

Browar Szpunt został założony w 2015 roku przez trzech pasjonatów piwowarstwa domowego: Pawła, Piotra i Dawida. Pierwsze piwa zostały uwarzone na sprzęcie w browarze Koreb w Łasku, później nastąpiła zmiana miejsca warzenia na Browar Kaszubski w Bytowie. Obecnie Browar Szpunt warzy kontraktowo w browarze BeerLab w Piasecznie. Początkowo miesięczna produkcja wynosiła 1500 litrów piwa, by w 2018 roku osiągnąć poziom blisko 12.000 litrów.

W stałej ofercie browaru znajduje się około 20 piw w różnych stylach. Najpopularniejszymi markami, które Browar Szpunt wprowadził na rynek są Wormhole - Imperial IPA, Mangonel – Mango Wheat IPA oraz Coffee Cup – Coffee Milk Stout. Szpunt był pierwszym browarem w Polsce, który rozpoczął druk etykiet na folii holograficznej, zyskując dzięki temu unikatowe na skalę europejską wzornictwo, które jest doceniane przez konsumentów i krytyków. Browar Szpunt w 2018 roku podjął współpracę z browarami z Rumunii, Bułgarii i Słowenii, tworząc tym samym wyjątkowe, międzynarodowe piwa. Zeszły rok to także początek eksportu do krajów Unii Europejskiej.

 

 

SYLWESTER MALIK - za popularyzację sportu wśród młodzieży

Najlepszy Animator Orlika 2018 województwa łódzkiego i jeden z szesnastu najlepszych animatorów sportu w Polsce. Wieloletni, doświadczony miłośnik i trener piłki nożnej. Włącza się i organizuje wiele przedsięwzięć sportowych dla dzieci i dorosłych w Zduńskiej Woli – miedzy innymi rozgrywki Ligii Prezydenckiej w piłce nożnej dla dzieci i Ligii Amatorskiej 21 plus w piłce nożnej na Orliku. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć i nagród – wysokie VI miejsce w Polsce w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku 2018 oraz Awans do I Ligi Wojewódzkiej rocznika 2006. Jak powtarza swoim zawodnikom - ,,Trening czyni mistrza”.

 

GRZEGORZ TURKIEWICZ za krajowe i międzynarodowe osiągnięcia sportowe

Prezes Gatta Bike-RS Zduńska Wola. W kolarstwie torowym, szosowym i górskim praktycznie nie ma sobie równych. Odniósł wiele sukcesów w wyścigach krajowych i zagranicznych.

Jest Mistrzem Polski Otwartych Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport które odbyły się w ubiegłym roku w Łodzi. Pod dachem wygrywał wszystko – sprint, wyścig eliminacyjny, punktowy, wyścig na 200 metrów i na 2 kilometry. Na najwyższym podium stanął – nie w jednej – a w pięciu kolarskich konkurencjach torowych. W 2017r. zajął VI miejsce na Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Torowym w Los Angeles w konkurencji Sprintu Drużynowego.

 

TADEUSZ ZAWADOWSKI - za osiągnięci w dziedzinie kultury

Znany i ceniony zduńskowolski poeta oraz krytyk literacki. Współtworzył Klub Literacki Topola, którego jest nieformalnym liderem i redaktorem większości wydawnictw oraz Klub Twórczej Pracy ,,Bez Aureoli”. Członek Związku Literatów Polskich oraz laureat ponad 200-tu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów literackich. Jest autorem ponad 600 publikacji w ogólnopolskiej i zagranicznej prasie literackiej.

Swoje wiersze i teksty krytyczne publikował w ponad stu pięćdziesięciu antologiach literackich. Wydał 11 tomików poetyckich. Jego wiersze były tłumaczone na język chorwacki, serbski i angielski. Choć ma pokaźny dorobek literacki, wciąż nie przestaje pisać i tworzyć.

 

WOJCIECH JAGIELSKI - Ambasador Zduńskiej Woli 2018 r.

Z wykształcenia jest lekarzem, z zawodu – dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, a z zamiłowania – perkusistą w zespole Poparzeni Kawą Trzy. Od 20 lat pracuje w Telewizji robiąc wywiady i prowadząc programy rozrywkowe. Wieczór z Wampirem to program, od którego zaczęła się jego kariera telewizyjna. Dwururka, teleturniej Zakręcony tydzień, Jazda próbna, Wieczór kawalerski, Wielka draka o dzieciaka, czy w końcu Dzień Dobry TVN, Pytanie na śniadanie i Wojtek Jagielski na żywo – to tylko niektóre programy telewizyjne, z których możemy go kojarzyć.

Od 1990 r. związany jest również z Radiem Zet, gdzie przez 23 lata był szefem muzycznym, prowadził pasmo poranne, programy infotainment i edukacyjno – medyczne takie jak ,,Doktor Zet”. Przeprowadził kilka tysięcy wywiadów (Czyli prawie Tyle, co my – prawda Tomku). Jest laureatem dwóch Telekamer w kategorii Talk – show.

 

GIUSEPPE MALAVASI - Tabliczka Gratulacyjna za stworzenie prawdziwej ambasady smaków i dzielenie się włoską kulturą kulinarną z mieszkańcami Zduńskiej Woli i powiatu zduńskowolskiego.

Pochodzi z Włoch, ale od 20 lat mieszka w Polsce. Przyjechał do naszego kraju na konsultacje do jednej z firm, gdzie poznał Polkę - tłumaczkę, którą pokochał i poślubił. Osiem lat temu, z miłości do włoskiej kuchni oraz z tęsknoty za rodzimymi smakami, otworzył restaurację w Zduńskiej Woli. Jest z niej dumny, bo jak mówi - udało mu się stworzyć miejsce łączące dwie kultury – polską i włoską. To ,,U Włocha” - przy dobrej pizzy i kawie - rodzą się polsko – włoskie przyjaźnie i nowe biznesy. Gotowanie to jego pasja i rodzinna tradycja. Jak każdy Włoch - uwielbia makarony pod każdą postacią i dobrą kawę.

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ: www.facebook.com/Powiat-Zduńskowolski

 

 

 

fot. Urząd Miasta Zduńska Wola

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg