Podziękowania dla środowiska sportowego
31-01-2019

Gratulacje dla zawodników i trenerów nagrodzonych przez Zarząd Powiatu Zduńskowolskiego za wysokie osiągnięcia sportowe w skali międzynarodowej i krajowej. Wyróżniono 11 zawodników i 4 trenerów.

Dziękujemy za emocje, jakich dostarczają osiągane przez naszych sportowców sukcesy i przekazujemy wyrazy uznania dla całego środowiska sportowego za wkład w podnoszenie poziomu sportu oraz promocję naszego powiatu w kraju i zagranicą.

Uroczyste wręczenie wyróżnień miało miejsce dziś podczas sesji Rady Powiatu Zduńskowolskiego. Sportowcy odebrali wyróżnienia z rąk pani Hanny Iwaniuk, Starosty Zduńskowolskiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym, a są nimi:

Nagrody pieniężne (600 i 1000 złotych)

Pani Magdalena Kazek ze Zduńskowolskiego Klubu Karate Kyokushin reprezentującą Polskę na Mistrzostwach Świata WAKO we Włoszech.

Pan Marcel Jarosławski z Integracyjnego Klubu Sportowego „START”, który zajął trzecie miejsce w skoku wzwyż na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce.

Pan Paweł Piotrowski z Integracyjnego Klubu Sportowego „START”, który zajął trzecie miejsce w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Europy Para Athletics w Niemczech.

Pani Marta Piotrowska z Integracyjnego Klubu Sportowego „START”, która zajęła pierwsze miejsce w skoku w dal na Mistrzostwach Europy Para Athletics w Niemczech.

Pan Tomasz Ratajczyk z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park”, który zajął drugie miejsce w rzucie młotem na Mistrzostwach Europy na Węgrzech.

Pan Adam Łukomski z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park”, który zajął trzecie miejsce w sztafecie szwedzkiej na Mistrzostwach Europy na Węgrzech.

Pani Karolina Bomba z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park”, która zajęła jedenaste miejsce w rzucie młotem na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Argentynie.

Pan Andrzej Suliński z Międzyszkolnego Klubu Sportowego, który zajął drugie miejsce w rzucie ciężarkiem na Mistrzostwach Europy Masters w Hiszpanii.

Pana Kacper Sadowski ze Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego LOK „SOKÓŁ” reprezentującego Polskę podczas Pucharu Świata Juniorów w Niemczech.

Pani Daria Kurzawa z Uczniowskiego Klubu Sportowego „UKS SMS ŁÓDŹ”, która zdobyła tytułu Mistrzostw Polski Juniorek w piłce nożnej kobiet.

Pani Beata Marcińczak z Klubu Nordic Walking Luca Team Zduńska Wola, która zajęła czternaste miejsce w biegu na 5 km podczas Mistrzostw Świata Nordic Walking w Mosinie.

Pan Jacek Kaczmarek - trener zawodnika ze Zduńskowolskiego Klubu Karate Kyokushin.

Pan Tomasz Szewczyk - trener zawodników z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park”.

Pan Wojciech Kikowski - trener zawodników z Integracyjnego Klubu Sportowego „START”.

Pan Wojciech Sadowski - trener zawodnika ze Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego LOK „SOKÓŁ”.

Wyróżnienie specjalne

Pan Kamil Szczawiński, który jest zawodnikiem Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk” Zduńska Wola. Jest on zawodnikiem wszechstronnie uzdolnionym w wielu dyscyplinach sportowych. W 2018 roku wyróżnił się podczas Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w badmintona zajmując czwarte miejsce zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej.

WIĘCEJ ZDJĘĆ www.facebook.com/Powiat-Zduńskowolski

Beznazwy-1.jpg