naglowek.jpg
 
Aktualności
100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
13-11-2018

Mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego wzięli udział w powiatowych uroczystościach z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Uroczystości rozpoczął przemarsz ulicami miasta pocztów sztandarowych i mieszkańców powiatu do Bazyliki Mniejszej, gdzie odprawiono mszę św. w intencji Ojczyzny.

 

Przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego okolicznościowe przemówienie wygłosił Wojciech Rychlik, Starosta Zduńskowolski. Na temat doniosłej rocznicy mówili też Konrad Pokora, prezydent-elekt Miasta Zduńska Wola oraz Ksiądz Prałat Dariusz Kaliński, proboszcz Bazyliki Mniejszej w Zduńskiej Woli.

 

Przedstawiciele władz samorządowych, organizacji kombatanckich, partii politycznych, stowarzyszeń, szkół, przedszkoli oraz instytucji powiatowych i miejskich złożyli wiązanki kwiatów.

 

Uroczystości odbywały się przy akompaniamencie orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli i udziale klas mundurowych z Zespołów Szkół w Wojsławicach i Karsznicach. Młodzież z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli zaśpiewała piosenki okolicznościowe, a uczniowie z Wojsławic zaprezentowali pokaz musztry paradnej. Wieczorem, w Ratuszu odbyła się uroczysta gala, podczas której widzowie zobaczyli premierę spektaklu "Wola Niepodległej" przygotowanego przez zduńskowolskie teatry oraz ludzi kultury. Pokazano też instalację artystyczną "Listy wysłane w przeszłość – 3 historie o wolności"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości to także VII Powiatowy Bieg Niepodległości. W tym roku 10-kilometrową trasę z metą przy pomniku upamiętniającym odzyskanie niepodległości w Strońsku pokonało ponad 220 zawodników. W biegu po raz kolejny wzięli udział przedstawiciele Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Bieg główny, który wystartował z pl. Wolności poprzedził zorganziowany w tym miejscu bieg rodzinny.

 

 

 

 

Organizatorem powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości był Powiat Zduńskowolski. Współorganizatorem biegu - Rajsport Active.

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg