III Regionalne Forum Gospodarcze
21-08-2018

Innowacje i wyzwania stojące przed branżą spożywczą, technologie w branży budowlanej oraz rewitalizacja magistrali węglowej w kontekście jej wpływu na rozwój regionów - to tematy przewodnie tegorocznego III Regionalnego Forum Gospodarczego w Powiecie Zduńskowolskim. Wydarzenie kierowane jest do przedsiębiorców ze wszystkich sektorów gospodarki działających na terenie województwa łódzkiego, instytucji okołobiznesowych oraz otoczenia nauki.

Wśród prelegentów panelu dyskusyjnego dotyczącego innowacji i wyzwań w branży spożywczej byli Darek Kuźniak – Top Chef, Agnieszka Jasińska – Finalistka Hell"s Kitchen, Agata Biernat – Miss Polonia 2017,dr inż. Ilona Gałązka - Czarnecka z Politechniki Łódzkiej, Bogusław Klimczak z Klimeko Sp. z o.o. Sp. k., Renata Kubik z Firmy Aves Sp. z o.o.

O rewitalizacji magistrali węglowej rozmawiali Wojciech Rychlik - Starosta Zduńskowolski, Andrzej Jamry z Portu Morskiego Gdynia S.A., Witold Stępień - Marszałek Województwa Łódzkiego, Adam Adamski - Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Łodzi, PKP PLK S.A., prof. dr hab inż. Piotr Borkowski z Politechniki Łódzkiej, Henryk Zielaskiewicz - Dyrektor Biura Analiz Nieruchomości Projektów Logistycznych PKP S.A.

Prezentację na ten temat przedstawił Radosław Stefaniak – Naczelnik Wydziału Inwestycji, Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju w Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli.

Na temat technologii przyszłości w budownictwie swoją wiedzą z uczestnikami spotkania dzielili się dr inż. Arch. Tomasz Grzelakowski z Politechniki Łódzkiej, Marta Guć – Przedstawiciel Firmy Izodom 2000 Polska Sp. z o.o., Piotr Drabik z Mabudo Sp. z o.o., Jarosław Pielucha – Wiceprezes Firmy Mabudo Sp. z o.o., Krzysztof Wrąbel z El Consuliting Krzysztof Wrąbel, Piotr Iwaszko z ADM Consulting - Kierownik oddziału Wrocław.

Drugiego dnia Forum, 18 sierpnia, jego uczestnicy wzięli udział w wizytach studyjnych zorganizowanych w lokalnych firmach. Wizytowano Aves, Mabudo oraz Tinby i Gibo.

Firma Aves jest polską spółką rodzinną mającą siedzibę w Gajewnikach. Od 25 lat funkcjonuje na rynku krajowym i zagranicznym jako solidny i rzetelny producent przetworów drobiowych. Firma prężnie funkcjonuje w różnych obszarach: produkcji wędlin i garmażu z drobiu, mrożonych wyrobów z drobiu i dań gotowych w wersji głęboko mrożonej i schłodzonej.

Wytwórnia Materiałów Budowlanych MABUDO z siedzibą w Suchoczasach zajmuje się produkcją betonowych i żelbetowych prefabrykatów na potrzeby budownictwa oraz betonowych prefabrykowanych elementów fundamentów i ścian zewnętrznych o bardzo niskim współczynniku przenikalności cieplnej ścian.

Zakłady Tinby i Gibo mieszczą się w miejscowości Stawiszcze. Zajmują się przetwórstwem tworzyw sztucznych. Firma należy do szwedzkiego koncernu o światowym zasięgu. Produkuje m.in. elementy medyczne.

III Regionalne Forum Gospodarcze w Powiecie Zduńskowolskim zakończyła Regionalna Wystawa Rolno-Przemysłowa - sierpnia.

Honorowy patronat nad Forum sprawowali Marszałek Województwa Łódzkiego, Politechnika Łódzka, Warszawska Izba Gospodarcza, Gdynia. Moje Miasto.

Patronat medialny: Stowarzyszenie Polskich Mediów, TTG Wiadomości Gospodarcze, ZW Media, 8TVR, Telewizja Centrum Zduńska Wola, portale: ezd24, ezdunska.pl.

Forum zrealizowane zostało w ramach projektu „Przedsiębiorczy Powiat Zduńskowolski”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

Beznazwy-1.jpg
co gdzie kiedy.jpg