Powiat zduńskowolski na 9. Jarmarku Wojewódzkim
11-09-2012

Samorząd województwa łódzkiego zorganizował w dniach 7-9 września br. na terenie MOSiR w Łodzi regionalne święto - Mixer Regionalny Łódzkie 2012 – 9 Jarmark Wojewódzki.

Powiat zduńskowolski posiadał do dyspozycji cztery stoiska, na których swój potencjał gospodarczy, artystyczny i turystyczny promowały lokalne stowarzyszenia, instytucje i firmy.

Uczestnicy jarmarku mogli zapoznać się i skosztować smacznych produktów regionalnych przygotowanych przez członków Stowarzyszeń Gospodyń Wiejskich oraz miodów.

Do odwiedzenie naszego powiatu zachęcali m. in. przedstawiciele Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Szadku, czy też KLIMEKO.

Stoiska powiatu cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających, a w szczególności specjały kuchni kół gospodyń.

Reprezentacja powiatu składała się z:

• Miasta Zduńska Wola;

• Gminy Zduńska Wola: Koło Gospodyń Wiejskich Pratków oraz KGW Tymienice;

• Gminy Zapolice: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach, Stowarzyszenie „Paprotki”;

• Gminy i Miasta Szadek: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku, Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji, Pozarządowych w Szadku, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Szadku, Koła Gospodyń Wiejskich Choszczewo, Przatów, Rzepiszew.