Rocznica zakończenia Powstania Warszawskiego
03-10-2017

Rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego uczczono 2 października przy tablicy upamiętniającej walczącego w nim kapitana Władysława Jachowicza „Konara”.

Wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele władz powiatu, miasta, organizacji i instytucji, kombatanci i uczniowie.

W budynku I LO młodzież z Klubu Historycznego im. Armii Krajowej oraz Koła Historyczno-Regionalnego przypomniała sylwetkę Władysława Jachowicza.W uroczystościach uczestniczyli, między innymi, Witold Jachowicz, syn kapitana „Konara” oraz Maciej Jarosiński ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Wydarzenie przygotowało I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli przy dużym zaangażowaniu funkcjonującego przy szkole Klubu Historycznego im. Armii Krajowej oraz Koło Historyczno-Regionalne funkcjonujące przy Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.