Kolejna edycja programu "Nasz Świat"
19-09-2014

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na program edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli zainteresowanych problematyką rozwoju na świecie, zatytułowany „Nasz Świat”. Obecnie przyjmujemy zgłoszenia do programu. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozesłanie informacji o naborze do osób/ szkół potencjalnie zainteresowanych udziałem. Będziemy również wdzięczni za zamieszczenie informacji o naborze na Państwa stronie internetowej i facebooku.

O PROJEKCIE

Poprzez Pracownię Orange zlokalizowaną w Państwa powiecie uczniowie będą brali udział w warsztatach edukacji globalnej realizowanych za pośrednictwem platformy e-learningowej oraz wideokonferencji. Fundacja Geremka zapewni wyposażenie techniczne niezbędne do prowadzenia takich spotkań. Udział w projekcie jest dla uczestników bezpłatny.

Zajęcia będą dotyczyły zagadnień zróżnicowania współczesnego świata, jego podziału na globalną Północ i globalne Południe, charakterystyki krajów rozwijających się; uczniowie w trakcie zajęć umiejscowią Polskę na mapie rozwoju.

Poza spotkaniami on-line przewidujemy 3 zjazdy w Warszawie - na początku, w połowie i na zakończenie projektu. Projekt będzie trwał od października 2014 r. do maja 2015 r.

Nauczycielom oferujemy warsztaty w czasie zjazdów, podczas których otrzymają propozycje nauczania edukacji globalnej, gotowe scenariusze zajęć i sprawdzone źródła materiałów dydaktycznych.

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmujemy poprzez stronę www.geremek.pl do 6 października 2014 r.

Więcej informacji na

www.geremek.pl lub