naglowek.jpg
 
Aktualności
Kolejna edycja programu "Nasz Świat"
19-09-2014

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na program edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli zainteresowanych problematyką rozwoju na świecie, zatytułowany „Nasz Świat”. Obecnie przyjmujemy zgłoszenia do programu. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozesłanie informacji o naborze do osób/ szkół potencjalnie zainteresowanych udziałem. Będziemy również wdzięczni za zamieszczenie informacji o naborze na Państwa stronie internetowej i facebooku.

 

O PROJEKCIE

Poprzez Pracownię Orange zlokalizowaną w Państwa powiecie uczniowie będą brali udział w warsztatach edukacji globalnej realizowanych za pośrednictwem platformy e-learningowej oraz wideokonferencji. Fundacja Geremka zapewni wyposażenie techniczne niezbędne do prowadzenia takich spotkań. Udział w projekcie jest dla uczestników bezpłatny.

 

Zajęcia będą dotyczyły zagadnień zróżnicowania współczesnego świata, jego podziału na globalną Północ i globalne Południe, charakterystyki krajów rozwijających się; uczniowie w trakcie zajęć umiejscowią Polskę na mapie rozwoju.

 

Poza spotkaniami on-line przewidujemy 3 zjazdy w Warszawie - na początku, w połowie i na zakończenie projektu. Projekt będzie trwał od października 2014 r. do maja 2015 r.

 

Nauczycielom oferujemy warsztaty w czasie zjazdów, podczas których otrzymają propozycje nauczania edukacji globalnej, gotowe scenariusze zajęć i sprawdzone źródła materiałów dydaktycznych.

 

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmujemy poprzez stronę www.geremek.pl do 6 października 2014 r.

 

Więcej informacji na

www.geremek.pl lub

pod nr tel. 22 628 8363

 

Z wyrazami szacunku,

Zofia Kulesza

Koordynator programu

Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg