Powiatowe święto plonów w Zapolicach
19-09-2016
Galerie:
Ilość fotografii: 23

Rolnicy z powiatu zduńskowolskiego podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjne Dożynki Powiatowo-Parafialno-Gminne odbyły się w Zapolicach.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza św. dziękczynna w Kościele pw. św. Urszuli i Jedenastu Tysięcy Dziewic w Strońsku, skąd uczestnicy przeszli na teren Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie miała miejsce dalsza część wydarzenia.

Poszczególne sołectwa zaprezentowały swoje wieńce a zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia. Wśród nich znaleźli się, m.in., Wojciech Rychlik, Starosta Zduńskowolski, gospodarze miejsca: Witold Oleszczyk, wójt Gminy Zapolice oraz ks. Tedeusz Gielec, proboszcz parafii w Strońsku oraz Roman Diachuk, Starosta Kołomyjski z zaprzyjaźnionego z Powiatem Zduńskowolskim - Powiatu Kołomyjskiego na Ukrainie.

Na święto plonów do Zapolic przybyli przedstawiciele wielu organizacji wojewódzkich, samorządowych i lokalnych oraz bardzo licznie - mieszkańcy Zapolic i całego powiatu zduńskowolskiego.

W imieniu wszystkich rolników honorowe funkcje starostów tegorocznych dożynek pełnili pani Beata Jaszczak i pan Tadeusz Kluska.

W biesiadzie dożynkowej, która rozpoczęła się po części obrzędowej, wystąpili zespół Papa D., Kapela Marty Cichej i wokalistka Joanna Aleksandrowicz. Swoje umiejętności zaprezentowały również zespół „Strońska czar”, przedszkolaki oraz dzieci i młodzież z zespołu „Zduńskowolanie”.

Na miejscu można było skorzystać z atrakcji dla najmłodszych, usług małej gastronomii, posmakować specjałów kół gospodyń wiejskich. Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem Art-Mus.

Święto plonów w Zapolicach zorganizowali Starosta Zduńskowolski, Proboszcz Parafii pw. św. Urszuli i Jedenastu Tysięcy Dziewic w Strońsku oraz Wójt Gminy Zapolice.