Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli wyróżnione przez Ministra Kultury
16-02-2016

Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli zostało nagrodzone dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi w upowszechnianiu kultury.

Wręczenie dyplomu miało miejsce w siedzibie Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza w Warszawie podczas posiedzenia Rady Krajowej Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Dyplom w imieniu ministra prof. Piotra Glińskiego wręczył dr Tadeusz Samborski, przewodniczący Rady Krajowej Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych RP i członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Wyróżnienie w imieniu stowarzyszenia odebrał prezes Jarosław Stulczewski. Okazją do uhonorowania zduńskowolskiego stowarzyszenia był zeszłoroczny jubileuszu 40-lecia działalności na rzecz miasta i mieszkańców Zduńskiej Woli.

Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli działa nieprzerwanie od roku 1975 i jest stowarzyszeniem o profilu działalności non-profit. Zrzesza osoby zainteresowane działalnością na rzecz rozwoju społecznego i kulturalnego miasta Zduńska Wola.

Głównym celem organizacji jest krzewienie miłości do Zduńskiej Woli, pielęgnowanie tradycji, upowszechnianie wiedzy o mieście, jego przeszłości, pracy i osiągnięciach bieżących. Organizacja ma na swoim koncie wiele osiągnięć kulturalno-społecznych i edytorskich. Obecnie skupia 65 członków.

FOT. Z. Listowski

Beznazwy-1.jpg