naglowek.jpg
 
Aktualności
Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli wyróżnione przez Ministra Kultury
16-02-2016

Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli zostało nagrodzone dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi w upowszechnianiu kultury.

 

Wręczenie dyplomu miało miejsce w siedzibie Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza w Warszawie podczas posiedzenia Rady Krajowej Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Dyplom w imieniu ministra prof. Piotra Glińskiego wręczył dr Tadeusz Samborski, przewodniczący Rady Krajowej Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych RP i członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

 

Wyróżnienie w imieniu stowarzyszenia odebrał prezes Jarosław Stulczewski. Okazją do uhonorowania zduńskowolskiego stowarzyszenia był zeszłoroczny jubileuszu 40-lecia działalności na rzecz miasta i mieszkańców Zduńskiej Woli.

 

Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli działa nieprzerwanie od roku 1975 i jest stowarzyszeniem o profilu działalności non-profit. Zrzesza osoby zainteresowane działalnością na rzecz rozwoju społecznego i kulturalnego miasta Zduńska Wola.

Głównym celem organizacji jest krzewienie miłości do Zduńskiej Woli, pielęgnowanie tradycji, upowszechnianie wiedzy o mieście, jego przeszłości, pracy i osiągnięciach bieżących. Organizacja ma na swoim koncie wiele osiągnięć kulturalno-społecznych i edytorskich. Obecnie skupia 65 członków.

FOT. Z. Listowski

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg