naglowek.jpg
 
Aktualności
Zadbaj o swoje zdrowie!
11-08-2015

Wiele chorób w początkowej fazie najczęściej nam nie dokucza. A skoro nic nie boli - nie przejmujemy się tematem. Nie warto jednak czekać na objawy i skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Taka możliwość pojawi się 15 sierpnia podczas Dni ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego.

 

Na terenie powiatowego ośrodka sportowego przy ul. Dolnej 41 od godz. 12 będzie można bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne w kierunku wczesnej diagnostyki nadciśnienia i cukrzycy (pomiar ciśnienia, badania poziomu glukozy we krwi) oraz skorzystać z konsultacji lekarskiej w przypadku ujawnienia  nieprawidłowości.  

 

Zachęcamy też do uczestnictwa w pogadance na temat zdrowego trybu życia, stosowania diety w cukrzycy i chorobach układu krążenia oraz wysłuchania porad fizjoterapeuty w zakresie aktywności fizycznej i zachowania sprawności ruchowej. Mamy też propozycję dla rodziców oczekujących narodzin lub opiekujących się noworodkami - porad w zakresie ciąży, porodu i pielęgnacji noworodka będzie udzielała położna środowiskowo-rodzinna.  Udział w konsultacjach jest nieodpłatny.

 

Wśród badań dedykowanych kobietom będzie możliwość wykonania mammografii przez  panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały takiego badania. Prosimy pamiętać o zabraniu dokumentu z nr PESEL. Istnieje tez możliwość wcześniejszej rejestracji (nie jest obowiązkowa dla wykonania badania) pod nr 42 254 64 10 lub 517 544 004. Panie będą mogły także uzyskać numer kontaktowy, pod którym można zgłosić chęć wykonania badania cytologicznego, które w dogodnym dla pacjentki terminie, wykonane zostanie w Poradni Ginekologiczno-Położniczej przy ul. Królewskiej 29.

 

15 sierpnia w godz. 10.00 - 22.00 w komórkach organizacyjnych Szpitala przy ul. Królewskiej 29 możliwe będzie wykonanie bezpłatnych dla pacjentów skierowanych przez lekarza obecnego na terenie PMOS badan diagnostycznych w zakresie Rtg klatki piersiowej (płuc), EKG oraz innych dodatkowych badań laboratoryjnych z 10% zniżką od obowiązującego cennika (na życzenie pacjenta).

 

Wszystkie wymienione działania związane z profilaktyką prozdrowotną prowadzone będą wspólnie ze Zduńskowolskim Szpitalem Powiatowym Sp. z o.o. w najbliższą sobotę podczas Dni ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego od godz. 12 na terenie PMOS przy ul. Dolnej 41


Zapraszamy!


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg